Strona główna » Aktualności » strona: 14

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

2010-07-10
Tradycyjnie jak co roku 8. lipca rozpoczęły się w Puławach tym razem jubileuszowe, bo już 40!! Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe.
Wszystkich odwiedzających Puławy zapraszamy już teraz na dwa niezwykłe  koncerty finałowe : Koncert Finałowy Wokalistów, który odbędzie się w piątek 16.07.2010 r. o godz. 19.00, oraz na Koncert Finałowy na zakończenie warsztatów, który odbędzie się w sobotę 17.07.2010 o godz. 19.00. Koncerty odbędą sie w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - cena biletów na każdy koncert - 10 zł.
Zapraszamy!
---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2010-06-20
Zbliża się kolejna edycja legendarnego już Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Festiwal rozpocznie się w piątek 26 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.
W programie Festiwalu między innymi: Ogólnopolskie Seminarium folklorystyczne, kocerty konkursowe, warsztaty śpiewacze, koncerty towarzyszące,warsztaty taneczne, ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu, Targi Sztuki Ludowej, zabawa ludowa – z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych oraz koncert Kapeli Karpackiej Krzysztofa Trebuni-Tutki– ŚLEBODA.
W niedzielę na zakończenie Festiwalu przewidziany jest Korowód zespołów i Koncert Laureatów.
Koncerty i targi odbywać się będą na  Dużym Rynku, warsztaty na Małym Rynku.

 

Pozdrawiamy  uczestników Festiwalu i życzymy sukcesów szczególnie tym  wszystkim, którzy korzystają tym czasie z naszych usług!!!

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi mejscami noclegowymi w czasie trwania Festiwalu - zapraszamy!!!
 
---
Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

2010-06-10
Już w najbliższą sobotę 12.06.2010  odbędzie się w Puławach drugie nocne spotkania z kulturą organizowane przez  Dom Chemika. W programie m.innymi:"CYKLIŚCI" - spektakl w wykonaniu Teatru PORYWACZE CIAŁ na Placu Miejskim w Puławach, Wernisaż w Puławskiej Galerii Sztuki - Marian Molenda, Edward Syty, Marek Zyśko „MALARSTWO i RZEŹBA", występy grupy FUMANEK, Koncert zespołu MAX KLEZMER BAND - ACOUSTIC ACROBATS.
Opis wszystkich wydarzeń:
http://www.mmpulawy.pl/dzieje-sie/izabeliada-noc-kultury-pelny-program-opis-wydarzen-142974.html  oraz  na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika: www.pok.cad.pl .

Wstęp na imprezy wolny. Zapraszamy.
---
Stan wody w Puławach

Stan wody w Puławach

2010-06-09
W związku ze zmniejszeniem się zagrożenia powodziowego na terenie Gminy Miasto Puławy Prezydent Puława odwołał proces ewakuacji mieszkańców Gminy Miasto Puławy z terenów zagrożonych powodzią. Poziom wody powoli zbliża się do stanu przed wysoką falą - w sobotę przewiduje sie odwołanie stanu alarmowego w Puławach.
Informujemy też w odpowiedzi na liczne zapytania, że same Puławy nie ucierpiały w obu stanach powodziowych. Również nasze Schronisko nie było zagrożone i pracowało i pracuje na "pełnych" obrotach....


---
Kolejna wysoka fala na Wiśle...

Kolejna wysoka fala na Wiśle...

2010-06-05
09.05. -godz 21.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach powoli opada - już jest poniżej 7 metrów.

08.05.-godz 22.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie (731cm), co powoduje osłabianie wału, jak również innych skarp znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z wodą. W związku z tym decyzją Prezydenta Miasta wyłączona została z ruchu droga dojazdowa  do "starego" mostu i sam most na rzece Wiśle. Dojazd od strony Radomia do Puław i dalej w kierunku Lublina odbywa się do odwołania tylko  poprzez nowy most.
8.06. godz 9.00
Woda w Wiśle w Puławach zaczęła opadać - chociaż w chwili obecnej jest nadal ponad 7 m.
Puławy - oprócz podtopienia bulwaru nad rzeką- nie ucierpiały.
Zalane są tereny w gminie Wilków ( na południe od Kazimierza) - w większości  te same co w powodzi w maju, ale i zalewane są wioski, które poprzednio powódź ominęła...Zalane są też okolice Janowca ( po drugiej stronie Wisły patrząc od Kazimierza i Puław.


6.06. godz 22.00
Jak podaje na swojej stronie internetowej wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego, po południu Wisła w Annopolu, na granicy Lubelszczyzny, osiągnęła poziom 773 cm, czyli prawie pół metra więcej niż podczas pierwszej fali powodziowej w maju.
U nas Puławach stan alarmowy przekroczony jest o ponad 1,5 metra(ok 7m).
Intensywne prace trwają na umocnieniach w Parchatce między Kazimierzem Dolnym a Puławami.
Woda wraca na tereny zalane już w maju. Powiększa się rozlewisko w gminie Wilków, po przerwaniu w sobotę rano wału w Zastowie Polanowskim

6.06. godz 12.00
W związku z prowadzoną akcją ratunkową w Parchatce  sztab powodziowy podjął decyzję o zamknięciu drogi dojazdowej z Kazimierza w kierunku Puław przez Bochotnicę i Parchatkę.
Obecnie ruch zorganizowany jest następująco: przez Doły do obwodnicy w Bochotnicy, przez Celejów i Końskowolę do Puław. Analogicznie wygląda dojazd do Kazimierza. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.
Poziom wody w Puławach cały czas się podnosi ....
5.06. godz 11.00
Prezydent Miasta Puławy informuje mieszkańców Puław o systematycznie wzrastającym zagrożeniu powodziowym wynikającym z bardzo wysokich stanów wody na Wiśle (obecny poziom to 624 cm). Prognozowany maksymalny  stan wody  przewidywany jest na 7 czerwca 2010 r. i wyniesie około 745 cm.Woda ponownie zalewa gmine Wilków. Powtórnie też nastąpi walka o utrzymanie wałów w Parchatce -wsi położonej pomiędzy Puławami a Kazimierzem.
---
Koncert na rzecz powodzian

Koncert na rzecz powodzian

2010-05-29
W sobotę 5 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”  odbędzie się koncert charytatywny Mariana Opani ( naszego "Puławiaka" ) i jego syna Bartosza Opani.
Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w powodzi.
Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Puławy, Puławski Ośrodek Dom „Chemika” i Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje”.
---
Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

2010-05-29
Muzeum Czartoryskich w Puławach  zaprasza na wystawę prac graficznych Jana Piotra Norblina, która będzie miała miejsce w Sali Kamiennej Pałacu Czartoryskich w okresie 29 maj–31 sierpień 2010 r.
Na wystawie zaprezentowana będzie prywatna kolekcja Pana Jacka Kozińskiego. Pokaz zbioru zawierającego niemal całe oeuvre gravé Norblina stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zapoznania się z bogatym i różnorodnym dorobkiem graficznym nadwornego artysty książąt Czartoryskich. Na wystawie zaprezentowana zostanie również niemal kompletna seria rycin ukazujących „Zbiór rozmaitych strojów polskich”, wykonana na podstawie rysunków Norblina. Wystawie towarzyszyć będzie instalacja zatytułowana "Śpiąca pantera", prezentująca rzeźbę pantery ustawionej niegdyś w parku puławskim oraz listy księżnej Izabeli dotyczące jej zakupu (1800r).
Zapraszamy!
źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl .
---
Informacje o stanie powodziowym w Puławach -ostatni komunikat 29.05

Informacje o stanie powodziowym w Puławach -ostatni komunikat 29.05

2010-05-21
29.05 - godz. 10.00
Stan wody obniżył się na tyle, że obecnie nie przekracza już poziomu alarmowego.

27.05  -
godz. 18.00
Poziom wody obniżył się poniżej 6m - już tylko niecałe pół metra brakuje do górnego stanu alarmowego. Droga z Puław do Kazimierza przez Bochotnicę została przywrócona do ruchu.

26.05  -
godz. 21.00
Poziom wody w Wiśle w Puławach systematycznie obniża się - obecnie wynosi ok 6,26 m. W związku ze zmniejszeniem zagrożenia powodziowego na terenie Gminy Miasto Puławy Prezydent Puław  odwołał ewakuację mieszkańców czterech najniżej położonych przy Wiśle ulic - ( ulice te nie zostały zalane).
Wycieczki szkolne zapełniły dzisiaj całe schronisko...

25.05  -
godz. 22.30
W dalszym ciągu, aczkolwiek powoli jak na nasze oczekiwania,  woda opada- już jest 6,49m !! Juz niecałe metr przekroczenia stanu alarmowego- ale nadal wał w Parchatce nie jest bezpieczny....Zapowiadane deszcze jakoś nas omijają- chociaz się trochę oziębiło..

24.05  - godz. 22.00
W ciągu dzisiejszego dnia woda opadła w sumie o ok 30 cm i obecny poziom to 6,70m. Mocno przesiąknięte wały w Parchatce jak na razie trzymają. W Puławach trwa zbiórka najpotrzebiejszych rzeczy dla powodzian z gminy Wilków...

24.05 - godz. 8.00
Uff, powoli bo powoli, ale poziom wody  na Wiśle w Puławach obniża się - dzisiaj rano już jest poniżej 7  metrów, czyli ponad 0,5 metra mniej od najwyższego poziomu... Sądząc po danych z okolic Zawichostu ta obniżka będzie coraz szybsza...Nadal trwają prace przy uszczelnianiu wału w Parchatce - miejscowosci na drodze z Puław do Kazimierza. Zalane sa duże obszary w gminie Wilków ( ok 10 km na południe od Kazimierza). W samych Puławach woda cofa sie z podtopionogo bulwaru nadwiślańskiego, najniżej położonego nad rzeką obszaru.
Schronisko pracuje normalnie na pełnych obrotach.....

22.05 - godz.13.00
Sytuacja powodziowa na Wiśle w Puławach powoli stabilizuje się. Stan wody o godz. 12.00  wynosił 717 cm. Nadal trudna sytuacja, która może znaleźć przełożenie na powódź w Puławach, panuje cały czas  w Parchatce. Woda sięga tam korony wału, występują naturalne podsiąknięcia.  Trwa budowa zapory na odcinku od wału do drogi do Kazimierza – celem jest powstrzymanie zalania dzielnicy Puław w przypadku ewentualnego przelania się wałów w tym rejonie.
Droga z Puław do Kazimierza przez Parchatkę jest zamknięta - jest zarezerwowana tylko dla pojazdów ratowniczych.

21.05 - godz. 22.30
Poziom wody wynosi obecnie ok 7,30 m (obniżył się o ok 20 cm)- na szczęście nie sprawdziły sie informacje, że będzie wody przybywało. Możliwe,że przyczyną spadku jest wyrwa w  wale poniżej Kazimierza (niedaleko Wilkowa). Trwa walka o utrzymanie wału w Parchatce.


Puławy 21.05 -  godz 11.00

W związku z licznymi zapytaniami ze strony organizatorów zarezerwowanych wycieczek szkolnych, a dotyczącymi  oczywiście aktualnej sytuacji powodziowej w Puławach, uprzejmie informuję, że w naszym mieście od trzech dni jest ogłoszony stan alarmowy. Od doby stan wody na Wiśle utrzymuje się mniej więcej  na poziomie 7m 44cm tj.  ok 2m powyżej stanu alarmowego. Przewiduje sie, że ta "długa" fala utrzyma się  jeszcze przez dobę, dwie....

Nasze schronisko pracuje normalnie - nie jest położone nad samą Wisłą. Stan wałów w samych  Puławach jest dobry. Podtopiony jak na razie  deptak (bulwar) na Wisłą- jest na drugim końcu miasta , tam gdzie nie ma wysokiego wału. W chwili obecnej najbardziej wrażliwym miejscem jest wał w Parchatce - miejscowości między Kazimierzem i Puławami. Sytuacja w tym miejscu nie jest dobra. Jego przerwanie zagraża  głównie  samej miejscowości Parchatka  oraz spowoduje, że dojazd od strony Puław do Kazimierza będzie niemożliwy ( droga z Puław do Kazimierza  jest i tak  miejscami podtopiona). Nie powinno  to wpłynąc na zagrożenie budynku schroniska...

Jak wszyscy zdają sobie sprawę, trudno jest mi przewidzieć co się będzie działo za pare godzin, czy jutro, pojutrze....
Gdyby wystąpiło jakiegolwiek  bezpośrednie zagrożenie, natychmiast  umieścimy komunikat na naszej stronie internetowej.

Obecnie są u nas 2 grupy,  zwiedzają Puławy, Nałęczów i Kozłówkę ( bardziej na wschód od Wisły ), wczoraj zdążyły zobaczyć Kazimierz. Dziś spodziewany jest dojazd  kolejnej grupy..
Trzeci dzień jest słoneczny, wczoraj było parę  przelotnych  opadów - dzisiaj piękne słońce od rana...

Myślę że w nadchodzący poniedziałek tj. 24 -go - będziemy juz bardziej spokojni, ale też  będziemy więcej wiedzieć...Postaramy się tą wiedzą również  podzielić na naszej stronie internetowej w kolejnym komunikacie.Pozdrawiam,
Dyrektor SSM w Puławach
Ewa Szpakowska---
Rowerowy Rajd Flagi

Rowerowy Rajd Flagi

2010-04-30
Zapraszamy na II Rowerowy Rajd Flagi, który odbędzie się w naszym mieście 2 maja 2010 r.
Trasa rajdu rozpoczyna się na placu przed Urzędem Miasta (godz.10.00)  i prowadzi ścieżką rowerową wzdłuż Wisły do Kazimierza Dln.
Uczestnicy rajdu zaopatrzeni zostaną w okoliczościowe koszulki oraz flagi. Odpoczynek zaplanowany jest przy grochówce i grillowanych kiełbaskach....

Zapraszamy na aktywny wypoczynek!

---
Seminarium dla kadry PTSM

Seminarium dla kadry PTSM

2010-04-22
W dniach 24-26.04.2010  SSM Puławy gościć  będzie czołową kadrę Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych (PTSM). W programie seminarium dla kadry PTSM  omawiana będzie m.innymi współpraca  PTSM ze Szkolnymi Schroniskami Młodzieżowymi oraz z Międzynarodową Federacją Schronisk Młodzieżowych. 
W sobote w godzinach przedpołudniowych odbędzie  się również posiedzenie Zarządu Głównego PTSM.
Uczestnikom Seminarium życzymy udanego pobytu w Puławach!

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych utworzone w 1926 roku (jako trzecie na swiecie) jest w Polsce reprezentantem światowego ruchu schronisk młodzieżowych. W chwili obecnej skupia ok. 60 tys członków oraz 800 kół. PTSM współpracuje bezpośrednio z ponad 300 Schroniskami Młodzieżowymi w Polsce. Jest organizatorem wielu turystycznych imprez środowiskowych, oddziałowych i centralnych. Znane jest też z opracowania ponad 80 tzw."tras typowych" PTSM organizowanych w oparciu o sieć schronisk młodzieżowych.
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach