Strona główna » Aktualności » strona: 10

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Park Wodny MOSiR w Puławach

Park Wodny MOSiR w Puławach

2013-06-12
W sobotę 15.06.2013 r.  otwarty zostanie  park wodny MOSiR przy ul. Hauke-Bossaka w Puławach. Park Wodny MOSiR to obiekt o ciekawych rozwiązaniach projektowych, usytuowany w otoczeniu lasu,  z dala od śródmiejskiego zgiełku , a jednocześnie w odległości kilku minut pieszo od centrum miasta.

Do dyspozycji pływających jest 50-metrowa odkryta pływalnia z podgrzewaną wodą  oraz 8 torami o głębokości 150-200 cm. Obok jest pływalnia rekreacyjna o głębokości 110-135 cm i 30-centymetrowy brodzik dla dzieci. Są też zjeżdżalnie: anaconda o długości 65 metrów oraz dwie 13-metrowe zjeżdżalnie  rynnowe. Jest też tzw. grzybek wodny, gejzer powietrzny, dwa masaże karku i dwie ławeczki napowietrzające.
Obiekt MOSiR to nie tylko atrakcje dla pływających. Na miejscu jest plac zabaw dla dzieci z urządzeniami zabawowymi oraz piaskownicą, boisko do gry w siatkówkę plażową, kawiarnia i trawnik do opalania.

Park wodny jest czynny w godzinach 10-19.
Pierwszego dnia wstęp do aquaparku dla młodzieży szkolnej i studentów jest bezpłatny.
 Bilet normalny całodzienny kosztuje 12 zł. Bilety ulgowe są po 6 zł. Jednorazowy bilet ulgowy na pobyt do 2 godz. dla grup zorganizowanych (kolonie, grupy sportowe) - od osoby 4 PL

Więcej informacji na stronie  http://www.mosir.pulawy.pl/

---
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną wrażeń Noc Muzeów!

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na pełną wrażeń Noc Muzeów!

2013-05-16
Muzem Nadwislańskie  zaprasza już w najbliższą sobotę, 18 maja, w godz. od 19:00 do 24:00 na coroczną Noc Muzealną -  wszystkie ekspozycje muzealne będą udostępniane zwiedzającym bezpłatnie. Dodatkowo każdy z siedmiu oddziałów Muzeum przygotował specjalne atrakcje:

Kazimierz Dolny:

· Oddział Dom Kuncewiczów: Pieśń dziadowska
Pomiędzy godz. 20:30 a 21:30 na tarasie Willi pod Wiewiórką odśpiewana zostanie pieśń dziadowska pt.: „Pieśń nowa o gwałtownym deszczu, nigdy niesłychanym w Koronie Polskiej. W Kazimierzu Dolnym w roku 1644".
• Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej: Tajemnice warsztatu złotnika
O godz. 19:00 rozpocznie się program zatytułowany „Tajemnice warsztatu złotnika". Uczestnicy warsztatów mogli będą wykonać drobne przedmioty biżuteryjne ze srebra pod okiem prawdziwych fachowców.
· Oddział Muzeum Przyrodnicze: Ćma ćmę ćmi
Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona będzie motylom nocnym i ich zwyczajom. O godz. 20:00 zapraszamy na prezentację entomologa Wojciecha Sekuły. Na ekspozycji czekać będą na zwiedzających dodatkowe atrakcje: odgłosy przyrody i specjalne efekty świetlne.
· Oddział Kamienica Celejowska: Muzeum utracone
Projekcja filmu pt. „Muzeum utracone" na patio Kamienicy.

Puławy:

• Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach: Noc z Czartoryskimi
Na stałej wystawie zaprezentowane zostaną nowe depozyty, m.in. trójnóg, który pierwotnie ustawiony był w pierwszym polskim muzeum - Świątyni Sybilli w Puławach. Dodatkowym punktem programu będzie wystawa rzeźb wykonanych przez osoby niewidome i niedowidzące pt. „Dotknięcie sztuki".

Janowiec:

· Oddział Muzeum Zamek w Janowcu: Zamek jak malowany
Do zamkowych ruin zapraszamy przede wszystkim najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowane zostaną gry, zabawy, quizy i kalambury związane z historią zabytku. Jedną z atrakcji wieczoru będzie wspólne namalowanie olbrzymiego „portretu" zamku.

Żmijowiska:

• Oddział Grodzisko Żmijowiska: Archeologia w trzecim wymiarze
O godz. 19:00 rozpocznie się multimedialna prezentacja wyników badań teledetekcyjnych (nieinwazyjnych metod badawczych) oraz wstępnych rekonstrukcji grodziska w 3D.


 Więcej informacji na stronie  Muzeum Nadwiślańskiego:  www.muzeumnadwislanskie.pl

Zapraszamy odwiedzających nasze Schronisko do skorzystania z atrakcyjnej oferty Muzeum. Przypominamy przy okazji, że w naszym Schronisku Młodzieżowym  obowiązuje nowa promocja weekendowa dla zorganizowanych grup  młodzieżowych !

---
Zapraszamy na majówkę do Puław

Zapraszamy na majówkę do Puław

2013-04-25
Szybko zbliża się długi weekend... W związku z tym zapraszamy do odwiedzenia w tych dniach naszego słynnego trójkąta turystycznego:  Kazimierz-Puławy - Nałęczów, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oczywiście zachęcamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej - zostało jeszcze parę miejsc, a położenie naszej placówki umożliwia szybkie i bezproblemowe odwiedzenie wszystkich atrakcji w naszej okolicy!
W celu otrzymania blizszych informacji o naszej ofercie,  prosimy o skorzystanie z  zakładki formularza kontaktowego.
Serdecznie zapraszamy !
---
Uwaga -zapraszamy na ferie zimowe 2013 !

Uwaga -zapraszamy na ferie zimowe 2013 !

2013-01-09
Nadchodzi czas ferii zimowych - będa trwaly od 14 stycznia do 24 lutego - oczywiście  po kolei  wszystkie  województwa rozpoczynają ferie zimowe w róznych terminach. Prognozy pogody przewiduja ochłodzenie, co jest  ważne  z uwagi na znajdujące się w okolicach  naszego Schroniska  cztery wyciągi narciarskie: najbliższy w Parchatce i dalsze:  w Kazimierzu , Celejowie i Rąblowie.
Ale nie tylko na narty  zapraszamy do odwiedzenia zimową  porą naszych przepięknych turystycznych okolic !
Przypominamy że: w tym szczególnym okresie zimowych ferii,  specjalnie dla zorganizowanych  grup  szkolnych,  nasze Schronisko Mlodzieżowe  oferuje  aż  20%   zniżkę  od ceny noclegu  !!  
Promocja będzie trwała do 31.03.2013r. !!
Jak zawsze oferujemy również wszechstonną  pomoc w zaplanowaniu i realizacji  programu turystycznego.
         ZAPRASZAMY  DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY !!!---
Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata 2012

Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata 2012

2012-10-26
III edycja Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata przyniesie moc wrażeń tak miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom sceny awangardowej i offowej. Zgodnie z ideą festiwalu wznosi on  muzyczne mosty ponad gatunkami, przekraczając geograficzne granice, zestawiając wybitne dzieła przeszłości z aktualnymi trendami.
W koncertach symfonicznych i kameralnych usłyszymy kompozycje Mozarta, Beethovena, Brahmsa, Mendelssohna, Mercadantego, Grażyny Bacewicz – w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika wystąpią Kameraliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w muzycznym święcie Puław. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-11 listopada w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika" oraz w  Klubie muzycznym „Smok” i w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich.

 Skrócony program Festiwalu:

03.11.2012 | sobota 19:00

KONCERT INAUGURACYJNY – Natu: KOZMIC BLUES (J. Joplin)
Koncert z piosenkami Janis Joplin z okazji 50-lecia debiutu artystycznego
04.11.2012 | niedziela 19:00

Kameraliści Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach:
05.11.2012 | poniedziałek 20:00

ALTE ZACHEN – Rogiński, Tyciński, Moretti, Rzepka
Klub muzyczny „Smok", ul. Wojska Polskiego 4  (wstęp wolny)
06.11.2012 | wtorek 19:00

Marcin Masecki – DIE KUNST DER FUGE (J.S. Bach)
07.11.2012 | środa 19:00

Adam Strug – ADIEU! Utwory z autorskiej płyty Adama Struga Adieu!
08.11.2012 | czwartek 19:00

LABORATORIUM MUZYKI – koncert WE ARE FROM HERE
09.11.2012 | piątek 20:00

Karol Kozłowski, Jolanta Pawlik – PIĘKNA MŁYNARKA (F. Schubert)
Sala Kongresowa Pałacu Czartoryskich (IUNG-PIB), ul. Czartoryskich 8
10.11.2012 | sobota 20:00

SCENA OFF Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą (Kraków)
Latające Pięści (Warszawa)
Klub muzyczny „Smok", ul. Wojska Polskiego 4 (wstęp wolny)
11.11.2012 | niedziela 20:00

KONCERT FINAŁOWY – Młoda Polska Filharmonia


---
Festiwal Orkiestr Dętych po raz drugi!

Festiwal Orkiestr Dętych po raz drugi!

2012-09-05
Serdecznie zapraszamy na II Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach w weekend 14-16 września 2012 r. Festiwal ma formę trzydniowej imprezy plenerowej, odbywa się w Puławach i w Nałęczowie.
 W sobotę 15 września odbędą się koncerty plenerowe w Puławach na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich, na placu miejskim przy Urzędzie Miasta oraz w Galerii Zielonej. Finał sobotnich występów odbędzie się wieczorem na Bulwarze Nadwiślańskim w Porcie "Marina". Orkiestry będą gościć również w pobliskim Nałęczowie.
W niedzielę 16 września orkiestry uświetnią swoimi występami niedzielne nabożeństwa w czterech puławskich kościołach. Kulminacja Festiwalu będzie miała miejsce w niedzielę od godz. 14 na puławskim stadionie MOSiR, gdzie orkiestry zaprezentują wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonają utwór Happy Marching. Dodatkowo każdy z zespołów wykona ok. 20-30 minutowy koncert, zawierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

Szczegółowy program godzinowy Festiwalu na stronie www.domchemika.pl.

Zapraszamy !!!

---
Tango w Pałacu Czartoryskich

Tango w Pałacu Czartoryskich

2012-09-03
Puławskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert pt. "Cztery pory roku w Buenos Aires", który odbędzie się w  piątek, 7 września o godz. 17.00 w Pałacu Czartoryskich.
W programie zabrzmią porywające tanga argentyńskiego kompozytora Astora Piazzoli  łączącego w swych utworach elementy muzyki klasycznej z nurtem rozrywkowym,  jazzem i muzyką filmową. Usłyszymy także miniatury utrzymane w klimacie muzyki hiszpańskiej.
W pięknej pałacowej scenerii zaprezentują się skrzypaczka Anna Kaczmarek oraz pianiści Agata i Tomasz Gumiela.
Wstęp wolny.
---
Dożynki Powiatowe 2012

Dożynki Powiatowe 2012

2012-08-20
Zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze miasto na doroczne Dożynki Powiatowe, które odbędą się  w najbliższą sobotę i niedzielę tj. w dniach 25-26 sierpnia.
W sobotę 25 sierpnia na puławskich błoniach ( ul. Słowackiego) odbędą się zawody Sportowo-Pożarnicze OSP.
Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę  26 sierpnia o godz 12.00 na dziedzincu pałacu Czartoryskich w Puławach. W programie między innymi występy i koncerty miejscowych zespołów ludowych, orkiestr i kabaretów. Dożynki zakończy koncert zespołu Alergen.
Szczegółowy program na stronie Starostwa Powiatowego  www.pulawy.powiat.pl  (w zakładce DOŻYNKI POWIATOWE w prawym menu strony).
Zapraszamy!
---
6. Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

6. Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

2012-07-22
Przypominamy fanom kina- i nie tylko , że w dniach 28 lipca - 5 sierpnia w Kazimierzu  Dolnym oraz w Janowcu  i Puławach  odbędzie sie kolejna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki  DWA BRZEGI.
 Festiwal ten, to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu zawsze spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i mediów.
Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów: czerwony dywan zastąpiony jest kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza. Adresatami festiwalu są ci, dla których bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z kinem – spotkanie z reżyserem, aktorem, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.
Gwiazdą koncertu otwarcia (28.07.2012 Duży Rynek godz 21.00) będzie światowej sławy śpiewak – Diego El Cigala. Mówi się, że flamenco to muzyka buntowników, wędrowców, którzy cenią sobie wolność i nie idą na kompromis ze światem. Czy to prawda? Przekonamy się już 28 lipca w Kazimierzu Dolnym.

W czasie trwania Festiwalu dostępne są  kasy w  miasteczku festiwalowym : ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny (na projekcje do kina PGE, Duży Namiot i Kina Allianz, Mały Namiot).
*Kino pod Srebrną Gwiazdą- Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym, cykl Kocham Kino w Janowcu nad Wisłą, koncerty plenerowe na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym, wydarzenia w Mięćmierzu, wszystkie wystawy festiwalu - wstęp wolny !!

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl
---
Warsztaty Jazzowe

Warsztaty Jazzowe

2012-06-24

W dniach 5-15 lipca w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe "Puławy 2012". Będzie to już 42 edycja Warsztatów. Impreza ta na trwałe wpisała się w harmonogram wydarzeń kulturalnych naszego miasta i ma obecnie rangę jednego z najważniejszych wydarzeń jazzowych w Polsce.

Organizatorami Warsztatów są: Fundacja Jazz Jambore, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Kadrę Warsztatów tworzą wybitni artyści jazzowi z Polski i zagranicy o uznanej renomie, wśród których są profesjonalni pedagodzy wykładającyna znanych uczelniach muzycznych, liderzy zespołów, kompozytorzy isoliści nagrywający płyty i występujący na koncertach.

Program dydaktyczny uwzględnia standardy przyjęte w International Association for Jazz Education. Zajęcia praktyczne dla uczestników Warsztatów odbywają się w formie grupowej i indywidualnej, prowadzone są zespoły – big band i combo, wykłady na temat teorii i historii stylów jazzowych. Wieczorami odbywają się koncerty profesjonalnych zespołów o różnorodnym stylistycznie repertuarze.  Po występach do późnej nocy są jam sessions, w których udział bierze kadra oraz sami uczestnicy.

Uroczyste otwarcie tegorocznych Warsztatów nastąpi w czwartek 5 lipca o godz. 17. Odbędzie się wówczas wernisaż wystawy pt.: "Krzysztof Komeda w fotografii Marka A. Karewicza i jazzowe okładki płytowe". Tego samego dnia o godz. 21 na sali widowiskowej zagra "Mariusz Bogdanowicz Quartet". Zaplanowane są też inne koncerty:

• 8 lipca godz. 21.30 - koncert zespołu Janusza Szroma
• 11 lipca godz. 21.30 - koncert zespołu Sebastiana Frankiewicza
• 13 lipca godz. 19.00 - koncert wokalistów
• 14 lipca godz. 19.00 - koncert finałowy

(Wejściówki w cenie 6 zł, w dniach koncertów 10 zł, karnet na wszystkie imprezy 50 zł.)

Pełen program dydaktyczny oraz informacje szczegółowe na temat Warsztatów są dostępne na  stronie internetowej http://pok.cad.pl/2012/mwj.html


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Puław i do skorzystania z naszej oferty noclegowej!

 
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach