Strona główna » Aktualności » strona: 12

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011

I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011

2011-09-12
W dniach 16-18 września  odbędzie się w Puławach  I Festiwal Orkiestr Dętych Puławy 2011. Festiwal rozpocznie się w sobotę paradą orkiestr na Placu im F.Chopina  przed Urzędem Miasta. W programie pokazy musztry paradnej oraz koncerty orkiestr z Przysuchy, z Bojarki (Ukraina) , Lwowa ( Ukraina), Krakowa, Bydgoszczy, Parczewa, Końskowoli,Zwolenia i Strzyzowic.
 W niedzielę odbędą się koncerty orkiestr dętych podczas mszy w Puławskich kościołach  oraz w godzinach 11.30 – 16 .00 na placu przed urzędem Miasta.
Szczególowy program na plakacie poniżej.
Zapraszamy!!
Program
---
Koncert w

Koncert w "Samotni"

2011-08-31
W niedzielę 4 września  o godz. 18.00 w Samotni wystąpi kwartet dęty Filharmonii Poznańskiej "Gallery Quartet". W koncercie zatytułowanym "Na poważnie i nie tylko" usłyszymy szereg ciekawych aranżacji utworów od renesansu do XX wieku, a spotkanie poprowadzi Ewa Rauner-Bułczyńska. Podczas imprezy posiadacze biletów wezmą udział w losowaniu dwóch płyt CD. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą przed koncertem.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! ( to tylko 10 min drogi od naszego Schroniska!)
---
Informacje o Festiwalu DWA BRZEGI:  30 lipca – 7 sierpnia 2011

Informacje o Festiwalu DWA BRZEGI: 30 lipca – 7 sierpnia 2011

2011-07-20
Przypominamy fanom kina- i nie tylko , że w dniach 30 lipca - 7 sierpnia w Kazimierzu  Dolnym oraz w Janowcu  i Puławach  odbędzie sie piąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki  DWA BRZEGI.
 Festiwal ten, to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu zawsze spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i mediów.
Tegoroczny, 5 Festiwal  DWA BRZEGI odbędzie się pod znakiem twórców z Włoch, stąd  hasłem 5 Festiwalu jest:  Viaggio In Italia - tytuł filmu jednego z najwybitniejszych twórców włoskich  Roberto Rosselliniego.

Tegoroczną edycję Festiwalu – 30 lipca – zainauguruje premierowy pokaz „Chłopca na rowerze” – najnowszego filmu braci Dardenne. Jury z Cannes po raz kolejny doceniło filmowy duet, przyznając obrazowi Grand Prix na tegorocznym festiwalu.

Oprócz Kazimierza Dolnego, wydarzenia Festiwalowe odbędą się również w Puławach i Janowcu nad Wisłą
 

Bilety  możliwe są do kupienia w sklepie internetowym : www.sklep.icomarch24.pl/dwa_brzegi/
Tylko w tym sklepie mozna zakupić dwa rodzaje karnetów obejmujących wejściówki do Dużego Namiotu (pakiet 10 i 15 wejść) i Małego Namiotu -Kina pod Srebrną Gwiazdą (5 i 10 wejść). Drogą internetową można również kupić bilety na filmy otwarcia i zamknięcia oraz na moc argentyńskiego tanga DANIELA MELINGO, rock noir RYKARDY PARASOL, spektakl ZAMACH NA MoCARTA ze Zbigniewem Zamachowskim, zespoły HEMAIL, LUDOJAD i MIĄŻSZ oraz ANDRZEJ BIENIAS ze Stowarzyszeniem Konstruktorów Słów i Dźwięków – tych koncertów nie można przegapić !

W czasie trwania Festiwalu dostępne są również kasy:
- w  miasteczku festiwalowym : ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz Dolny (na projekcje do Dużego Namiotu i Kina pod Srebrną Gwiazdą)
- w Puławach w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika,  ul. Wojska Polskiego 4, na cykl Kocham Kino
- w Janowcu w Ośrodek Kultury, pl. Wolności 1, na cykl Kocham Kino
 
* Mały Rynek w Kazimierzu Dolnym - projekcje plenerowe – wstęp wolny !!

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Festiwalu do skorzystania z naszej oferty noclegowej.

---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2011-06-21
W dniach 26-28 czerwca 2011 roku  w Kazimierzu Dolnym odbędzie się już 45 Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Festiwal sku­pia co roku około 1000 ar­tystów z całej Pol­ski: ka­pe­le, ze­spo­ły śpie­wa­cze, so­li­stów in­stru­men­ta­li­stów i śpie­wa­ków lu­do­wych.
Im­pr­eza ma na celu pre­zen­ta­cję, po­pu­la­ry­za­cję i pro­mo­cję au­ten­tycz­nej kul­tu­ry lu­do­wej. Podczas Festiwalu odbywa się konkurs "Duży - Mały", w którym mistrzowie instrumentaliści i śpiewacy ludowi prezentują swoich mlodych uczniów kontynuujących tradycje ludowe.
Na Dużym Rynku mają miejsce w tym czasie Targi Sztu­ki Lu­do­wej . Twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych prezentują i sprzedają swoje wyroby. Demonstrują też sposoby ich wykonywania.
Fe­sti­wa­lo­wi to­wa­rzy­szą  kon­cer­ty ze­spo­łów folk­lo­ry­stycz­nych z za­gra­ni­cy, wi­do­wi­ska ob­rzę­do­we, za­ba­wa lu­do­wa, se­mi­na­rium folk­lo­ry­stycz­ne i warsz­ta­ty.

Ramowy Program Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Koncerty i targi - Duży Rynek,    warsztaty, zabawa ludowa - Mały Rynek

26 czerwca, piątek
11.30 -  Uroczyste Otwarcie Festiwalu - koncert konkursowy
12.00 -  Warsztaty śpiewacze „Wniebogłosy"
14.00 -  Koncert towarzyszący
15.00 -  Konkurs Duzy-Mały
17.00 -  Koncert towarzyszący
18.00 -  Koncert konkursowy
19.00 - „Dom tańca" - warsztaty taneczne
21.00 -  Ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu

27 czerwca, sobota
09.00 -  Otwarcie 42 Targów Sztuki Ludowej
10.00 -  Koncert konkursowy
11.00 -  Warsztaty śpiewacze „Wniebogłosy"
13.30 -  Koncert towarzyszący
15.00 -  Konkurs Duży - Mały
15.00 - „Muzykanty" - kameralne spotkania z muzykantami i śpiewaczkami - warsztaty
16.00 -  Koncert konkursowy
20.00 -   Zabawa ludowa - z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych

28 czerwca, niedziela
09.00 - Targi Sztuki Ludowej i Koncert kapel
10.00 - Korowód zespołów - KONCERT LAUREATÓW FESTIWALU
13.00 - Msza Św. w intencji uczestników Festiwalu transmitowana przez TV Polonia
14.30 - Koncert „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych"

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego regionu w tych dniach i pozdrawiamy uczestników Festiwalu korzystajacych jak co roku z naszej oferty noclegowej!
---
Znany już termin tegorocznego Festiwalu Filmowego

Znany już termin tegorocznego Festiwalu Filmowego

2011-06-14
Każdy miłośnik kina powinien zarezerwować ten termin w swoim kalendarzu.

Organizatorzy pod kierownictwem Grażyny Torbickiej jeszcze dopracowują program tegorocznego Festiwalu. Pełna lista tytułów zostanie zamknięta i podana do wiadomości do konca czerwca.
W programie ja zwykle przewidziane są projekcje najnowszych filmów,wyselektowanych na polskich i zagranicznych festifalach, koncerty, spotkania z zaproszonymi artystami, wystawy, spektakle teatralne.

Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, oraz odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami. Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Dwa klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami. Zapewne jak w porzednim roku, projekcje festiwalowe odbędą się również w Puławach w „Domu Chemika".

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Festiwalu do skorzystania z naszej oferty noclegowej.
---
III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn

III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn

2011-05-31
W dniach 4.06.- 05.06.2011 w Puławach  odbędzie się  III Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Green Horn".
Festiwal ściągnie wielu znanych i cenionych wykonawców muzyki żeglarskiej z całej Polski.
W programie  festiwalu między innymi występy: laureata konkursu młodych talentów Shantymen z Lublina, Hambawenah, Drake, Mechanicy Shanty.

W ramach Festiwalu w niedzielę 5 czerwca od godz.16.00  na terenie  Bulwaru Nadwiślańskiego zorganizowany zostanie Festyn: koncert zespołu Yazzoo z Holandii, zabawy dla dzieci z udziałem grupy KLANZA, pokazy wodne, pokazy fireshow oraz  koncert "Puławy Miasto Rzece Wiśle" z udziałem Flash Creep, Mechanicy Shanty oraz EKT Gdynia. Przewidzianych jest wiele konkursów i niespodzianek...

Serdecznie zapraszamy na te dni  do Puław,  przede wszystkim wszystkich fanów piosenki szantowej!!
---
Remont w Muzeum Oświatowym

Remont w Muzeum Oświatowym

2011-05-08
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że czasowo Muzeum Oświatowe zostało zamknięte dla zwiedzających z uwagi na trwający w nim remont instalacji CO.
Dzięki pozyskanym funduszom ze Starostwa, realizowane jest obecnie nowe dołączenie  budynku Muzeum do kotłowni Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, oraz następuje wymiana i modernizacja instalacji CO wewnątrz Muzeum. Po zakończeniu prac Muzeum Oświatowe zostanie otwarte ponownie, o czym poinformujemy  na naszej stronie.
---
Nowy folder o Ziemi Puławskiej

Nowy folder o Ziemi Puławskiej

2011-01-04
Z przyjemnością informujemy, że dostepny jest nowo wydany folder ekologiczny pt. "4 pory roku", w którym prezentowane jest w znakomity sposób bogactwo przyrodnicze i turystyczne Ziemi Puławskiej.
Folder  zawiera  też  informacje o  zabytkach oraz najważniejszych faktach historycznych związanych z Powiatem Puławskim. Wydanie jest dwujęzyczne: polsko - angielskie.

Bogato ilustrowany  folder mozna sciągnąć jako plik pdf ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach. 
Zapraszamy do pobierania
 tutaj  (ostatnia pozycja).
---
Na narty do Puław!!

Na narty do Puław!!

2010-12-15
W naszym mieście panują doskonałe warunki narciarskie- jest mrożno i dużo śniegu. Przypominamy w związku z tym, że w odległości ok 2 km od naszego Schroniska, na trasie Puławy-Kazimierz, działa wyciąg narciarski Parchatka. 
Dla miłośników „śnieżnego szaleństwa" przygotowane są dwie trasy narciarskie o łącznej długości 720 m, z dwoma szybkimi i nowoczesnymi wyciągami talerzykowymi o łącznej przepustowości 1400 os./h. Stok jest regularnie dośnieżany i ratrakowany- obecnie lezy ok 40 cm sniegu!!). Działa sztuczne oświetlenie oraz wypożyczalnia nart. Stok czynny jest od 9.00 do 22.00.
Działa równiez szkółka narciarska oferująca szkolenia zrówno indywidualne jaki i dla grup zorganizowanych!

Galeria zdjęć stoku, szczegółowe informacje na temat tras i wyciągów oraz  aktualne warunki na stoku prezentowane są na stronie internetowej: www.parchatka.pl .
Na stronie internetowej można też zapoznać się z cennikiem, mapą dojazdu i mapą stoku.
Zapraszamy wszystkich narciarzy do skorzystania z noclegów w naszej placówce!!!
---
Maraton Fotograficzny w Puławach

Maraton Fotograficzny w Puławach

2010-12-10
W dniach 18-19.12 ( od 12.00 w sobotę 18 grudnia do 19 grudnia do godz.12.00 w niedzielę), w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach ul. Sieroszewskiego 4 odbędzie się Maraton Fotograficzny.
Udział w maratonie jest bezpłatny. W maratonie może wziąć udział młodzież w wieku 15 – 22 lata amatorsko zajmująca się fotografią
Regulamin Maratonu oraz wszelkie potrzebne informacje dostępne są na stronie : www.mdkpulawy.info.

Maraton fotograficzny jest przedsięwzięciem artystycznym mającym m.in. na celu ukazanie zmienności miasta w ciągu doby. Uczestnicy będą realizować projekt przez 24 godziny. W przerwach przewidziany jest udział w pokazach i wykładach (min. zasady kompozycji, portret, fotografia reportażowa, podstawy ciemni fotograficznej) a także możliwość korzystania ze studia.
 Zajęcia podczas Maratonu będą prowadzić : Maks Skrzeczkowski – fotograf, malarz, podróżnik, Daniel Mróz – animator artystyczny, instruktor fotografii MDK Puławy, fotoreporter , oraz Marcin Fedorowicz – fotograf , Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach