Strona główna » Aktualności » strona: 9

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników

IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników

2014-06-08
W dniach 6- 8 czerwca 2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach odbył się IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników organizowany przez Oddział Miejski PTTK w Lublinie oraz Komisję Ochrony Przyrody ZG PTTK w Warszawie.  W czasie zlotu na sesji zjazdowej uczestnicy zapoznali się z ideą planowanego w okolicach geoparku " Małopolski Przełom Wisły" oraz zagadnieniami z zakresu ochrony przyrody i środowiska naturalnego na terenie Puław i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. 
Imprezę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum Oświatowego, znajdującego się w sąsiedztwie schroniska. W czasie kolejnych dni uczestnicy mięli możliwość odwiedzenia czterech oddziałów Muzeum Nadwiślańskiego - Muzeum Sztuki Złotniczej, Muzeum Przyrodniczego, Muzeum Czartoryskich i zamku w Janowcu oraz wzięcia udziału w Queście po Kazimierzu Dolnym. 
Zlot ten był również okazją do zdobycia uprawnień Instruktura Ochrony Przyrody PTTK. Oni to właśnie stanowią elitę Towarzystwa. Działalność, której się podejmują wymaga przede wszystkim odpowiednich predyspozycji  popartych posiadaniem obszernej wiedzy przyrodniczej. 
---
Nadchodzące imprezy kulturalne oraz atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy

Nadchodzące imprezy kulturalne oraz atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy

2014-05-21
Szanowni Państwo

zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.

Jednocześnie przypominamy organizatorom imprez turystycznych, iż w sezonie wakacyjnym wszystkim grupom młodzieżowym nocującym w obiekcie w weekend: od piątku do niedzieli udzielamy atrakcyjnej 20 % zniżki.

Pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach jest świetną okazją do udziału w wielu imprezach kulturalnych organizowanych na terenie miasta i w okolicy. Organizatorzy nie szczędzili sił i przygotowali ich całe mnóstwo, wobec tego  każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły znajdą Państwo w kalendarium dostępnym pod adresem: http://www.um.pulawy.pl/g2/2014_02/18814_fileot.pdf

 
Informujemy także, że przy okazji pobytu w schronisku zyskują Państwo możliwość odwiedzenia Magicznych Ogrodów w Trzciankach k. Janowca - jedynej tego typu atrakcji turystycznej w Polsce. Czekają tam na Państwa Smoki, Kwiatole, ziemne skrzaty Bulwiaki, Krasnoludy, Gobliny, bajkowe ptaki oraz inne postaci.

Magiczne Ogrody zapraszają już od 30 maja 2014 r. Więcej informacji znajdą Państwo na http://www.magiczneogrody.com/

 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

---
Aktywne formy wypoczynku w okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

Aktywne formy wypoczynku w okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach

2014-04-25
Pogoda w tym roku jest dla nas łaskawa. Za nami już Rajd Rowerowy „ Powitanie Wiosny”, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, który odbył się 23 marca. Jako, że sezon rowerowy oficjalnie uznać można za otwarty, już teraz warto pomyśleć o zaplanowaniu aktywnego wypoczynku w Puławach i okolicach i poznać zlokalizowane tutaj szlaki rowerowe. Przez Puławy bowiem przebiega odcinek rowerowego Bursztynowego Szlaku Greenways. Łączy on Budapeszt z Helem i jest częścią międzynarodowej sieci ścieżek rowerowych Greenways. Trasa umożliwia poznanie najciekawszych miejsc zlokalizowanych w okolicy miasta, jednocześnie tworząc pętle o zróżnicowanym stopniu trudności. Lubelski odcinek szlaku Greenways swoim zasięgiem obejmuje Janowiec, Kazimierz Dolny, Witoszyn, Celejów, Puławy, Gołąb i Dęblin – łącząc lub pokrywając się z lokalnymi Szlakami Rowerowej Krainy.

 Polecamy amatorom jazdy na dwóch kółkach kilka szlaków w tym:
  1. szlak niebieski: Puławy – Gołąb – jezioro Piskory – Bałtów – Puławy ( ok. 30 km)
  2. szlak czerwony: Końskowola – Nowy Pożóg – Klementowice – Stok – Las Stocki – Kolonia Zbędowice – Skowieszyn – Końskowola ( ok. 35 km)
  3. szlak zielony: Parchatka – Włostowice – Puławy – Góra Puławska – Sadłowice – Nasiłów – Wojszyn – Oblasy – Janowiec ( ok. 25 km)
  4. szlak żółty: Puławy – Młynki – Końskowola – Sielce – Wronów – Puławy ( 28 km)

To oczywiście nie jedyna forma aktywności w Puławach i okolicy. Dostępne są także szlaki piesze, które można również przemierzać z kijkami do nordic walking jednocześnie podziwiając ciekawe przyrodniczo miejsca.

Zachęcamy do poznania następujących szlaków pieszych:

  • Szlaku Lessowych Wąwozów ( czarnego): Puławy – Parchatka ( 12 km)
  • Szlaku im. Wincentego Pola ( zielonego): Janowiec – Nasiłów – Góra Puławska – Puławy ( 18 km)
  • Szlaku Nadwiślańskiego ( niebieskiego): Annopol – Józefów – Piotrawin – Podgórz – Kazimierz Dolny – Bochotnica – Puławy – Gołąb – Dęblin ( 107 km)
  •  Szlaku Niepodległościowego ( zielonego): Bochotnica  -Wierzchoniów – Kolonia Celejów – Las Stocki – Kolonia Zbędowice – Pożóg – Końskowola – Bałtów – Borysów – Żyrzyn – Łysa Góra – Baranów ( ok. 51 km)
  •  Szlaku Wyżynnego Zachodniego ( czerwonego): Kazimierz Dolny ( rynek) – Wylągi – Skowieszynek – Rzeczyca – Rąblów ( pomnik) – Stanisławka – Wąwolnica – Nałęczów – Wojciechów – Motycz – Dąbrowica – Lublin (al. Warszawska, Skansen) (ok. 61 km)
Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Puław i okolicy zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Informujemy jednocześnie że studenci, młodzież szkolna, nauczyciele oraz posiadacze legitymacji Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych otrzymują atrakcyjne zniżki. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z kuchni samoobsługowej lub przygotowywanych posiłków w kuchni schroniska.
Rezerwacji dokonać można za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie www.ssmpulawy.pl lub telefonicznie pod numerem: 81 886 33 67 – recepcja.
---
Święta Wielkanocne 2014

Święta Wielkanocne 2014

2014-04-17
---
Atrakcyjne zniżki dla młodzieży

Atrakcyjne zniżki dla młodzieży

2014-03-17
Szanowni Państwo, przypominamy o atrakcyjnej zniżce dla młodzieży szkolnej trwającej do końca marca!

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ZAPRASZAMY !

---
Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”

Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”

2013-10-27
Już niebawem rusza 4. Puławski Festiwal Muzyczny „Wszystkie Strony Świata”. Od 3 do 10 listopada zapraszamy na wieczory muzyczne w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” oraz na koncerty w Klubie Muzycznym Smok i Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Puławach .
W programie znajdą się nie tylko nowatorskie interpretacje dzieł przeszłości oraz najciekawsze propozycje młodej sceny, ale również koncert fortepianowy skomponowany specjalnie z myślą o festiwalu.
Wystąpią między innymi KWARTET NA KONIEC CZASU, MISHA ALPERIN, Vołosi, Kuźnia Ultra, LUDOJAD, Maja Kleszcz i Incarnations oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.
Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora – wstęp wolny na wszystkie koncerty, po okazaniu odpowiedniego dokumentu.
Szczegóły programu na: www.festiwalwss.pl

ZAPRASZAMY!
---
PODZIĘKOWANIA..

PODZIĘKOWANIA..

2013-08-25
Ponieważ zbliża się ten dzień, w którym po prawie 24 latach  zarządzania SSM w Puławach postanowiłam przejść na emeryturę, korzystając z okazji, pragnę w paru słowach zwrócić się do wszystkich, którzy w tych latach pracowali bądź współpracowali ze mną, którzy  mnie wspierali, oraz do wszystkich, których dane było mi poznać przy okazji  kierowania placówką.

Przede wszystkim dziękuję wszystkim pracownikom Szkolnego Schroniska Młodzieżowego  za ich oddanie i zrozumienie moich wymagań oraz za to, że  potrafiliśmy wspólnie stworzyć odpowiedni klimat twórczej  pracy i mimo wszelkich trudności oraz kryzysowych sytuacji, zrealizować tak dużo w tym czasie. Generalne remonty kotłowni, kanalizacji, kuchni, łazienek, pokoi, remont dachu, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana okien, termoizolacja budynku, spełnianie wymagań np. przeciwpożarowych ( pełny monitoring oraz słynne schody zewnętrzne) , czy Sanepidu ( HACCAP )  - wszystko to było dużym wyzwaniem nie tylko dla mnie, ale i dla całej załogi SSM. Wszystkie te wyżej wymienione  działania, jak i te niewymienione, szczególnie z zakresu bieżących, statutowych  zadań placówki, były dla mnie w dużym stopniu niezwykle emocjonujące i stresujące, ale też ich  realizacja  jest i dla mnie i dla pracowników,  powodem do dumy i dużej satysfakcji.

Dziękuję również Władzom i Pracownikom Powiatu Puławskiego za wspieranie mnie w moich codziennych obowiązkach i wyrozumiałość  w rozwiązywaniu różnych niecodziennych problemów związanych z nadzorowaną placówką.
Pragnę podziękować też władzom i pracownikom Urzędu Miasta Puławy,  za wieloletnią wspólną pracę przy rozwijaniu turystyki w naszym mieście.

Podziękowania ta drogą składam: członkom Prezydium i Zarządu Głównego PTSM oraz Oddziału Wojewódzkiego PTSM w Lublinie, z którymi do wielu lat ściśle współpracowałam. Dziękuję  też dyrektorom zaprzyjaźnionych Schronisk Młodzieżowych w całej Polsce, za miłe spotkania i wspólne twórcze rozwijanie idei Schronisk Młodzieżowych w naszym kraju.

Dziękuję również Dyrektorom  i Nauczycielom  Szkół  i  Placówek Oświatowych w Puławach i w Powiecie  Puławskim,  za stworzenie fajnych płaszczyzn współpracy i wzajemnej  pomocy. Szczególnie mile wspominam współpracę przy organizacji przez 10 lat Ogólnopolskich Zlotów Ekologicznych w Puławach, w których uczestniczyło setki dzieci z całej Polski. Dziękuję też członkom Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oświatowego za wieloletnią współpracę przy  utrzymaniu unikalnego Muzeum Oświatowego, będącego  przez te  lata pod moim nadzorem.

No i na koniec pozdrawiam serdecznie wszystkich  korzystających przez te całe lata z usług naszego Schroniska Młodzieżowego , ( a było to ponad 300 tys. noclegów..),  a szczególnie dziękuję tym, którzy wielokrotnie wracali do naszej placówki, a których nie sposób tutaj wymienić, że wspomnę tylko  członków Akademickiego Klubu Seniora z Poznania czy pracowników i  studentów lubelskich wyższych uczelni.

Mam nadzieję, że lata pracy poświęcone zarządzaniu Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Puławach staną się podstawą dalszego rozwoju Placówki, tym bardziej, że przekazuję „moje trzecie dziecko" ( mam dwóch synów..)  w bardzo dobre ręce:  od 1 września b.r. Schroniskiem kierować będzie pani mgr Krystyna Tomczyk, z którą wielokrotnie udanie współpracowałam przy okazji realizacji zajęć praktycznych jej uczniów.

Ewa Szpakowska

   01.09.2013   
PS
Bardzo dziękuję wszystkim za bardzo wzruszające życzenia, jakie dotarły do mnie w róznej formie - wszystkie są dla mnie bardzo inspirujące przy wstępowaniu  na "nową drogę życia".  Poniżej pragnę tylko wyjątkowo przytoczyć fragment e-maila  od wspomnianego Akademickiego Klubu Seniora z Poznania:

From: Andrzej Jacek Kowalski
To: recepcja@ssmpulawy.pl
Sent: Friday, August 30, 2013 8:34 AM
Subject: rozstanie się ze Schroniskiem
Szanowna Pani
mgr Ewa Szpakowska
Dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego
w Puławach
[..]
Byliśmy u Ciebie kilkanaście razy, przywiozłem do pięknych Puław  ponad  160  osób  z Poznania. Każdy pobyt był inny, ale zawsze zaskakiwałaś nas wielkimi zmianami Schroniska na lepsze. Dbałaś o Schronisko jak o własny dom, a może jeszcze lepiej. Mamy w pamięci Twoje pełne zaangażowania opowieści co zrobiłaś w okresie od naszego poprzedniego pobytu i co planujesz zrobić. To Schroniska przez Twoje tam 24 lata przeobraziło się w piękny obiekt służący młodzieży, i tej prawdziwej, i tej starszej jak my Seniorzy spod znaku grzyba z liczbą 63. Jaki piękny program realizowałaś dla odwiedzających Ciebie (=Schronisko) gości, a kto u Ciebie nie mieszkał i kto u Ciebie nie  był  dobrze żywiony. Cała Polska zna Puławy dzięki Twojej gościnności i serdeczności.
Pamiętam jak u Ciebie w Schronisku odbyły się wybory Miss Wycieczki! Co to była za impreza!!
Droga Ewuniu,
Za wszystko Tobie bardzo dziękujemy.
Jesteśmy dumni, że w naszym Klubie, który za półtora miesiąca (19.X.2013), będzie obchodził Jubileusz 50-lecia działalności, mamy takiego pracowitego i konsekwentnego w działaniu członka. Jeszcze raz  za wszystko  stokrotne dzięki. [..]
 Nowej Pani Dyrektor życzymy takich samych sukcesów jak Twoje.
 [..] 

Serdecznie pozdrawiam
wdzięczny za wszystko
Andrzej Jacek Kowalski
PREZES PRZY SZABLI I Z BUŁAWĄ
Akademickiego Klubu Seniora w Poznaniu
                              
Koszulka od Pracowników SSM...
---
Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

Festiwal Filmowy Dwa Brzegi

2013-07-22
W dniach 27 lipca - 4 sierpnia 2013 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą odbędzie się 7. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Przez dziewięć dni Kazimierz Dolny wypełniać będzie szeroko pojęta sztuka. Będą pokazy filmowe, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, warsztaty i wykłady. Jak zwykle każdy znajdzie na nim coś dla siebie, niezależnie czy jest fanem dobrego filmu, muzyki czy autorskich spotkań.
Kilkanaście premier, czołówka wybitnych twórców i przegląd najnowszych trendów rodzimej kinematografii - jest to propozycja Działu Programowego festiwalu dla miłośników polskiego kina.
Tegoroczne Dwa Brzegi rozpoczną się 27 lipca o godz.16.30  filmem „W kręgu miłości" tuż przed jego polską premierą  (w polskich kinach film zadebiutuje 6 września.) Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser - Felix van Groeningen.  Wieczorem o 21.00  na kazimierskim Rynku odbędzie się zaś koncert otwarcia. Na scenie po gołym niebem wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet.
W tym roku widzowie festiwalu będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z m.in. Danielem Passentem, Dr Misiem, Eustachym Rylskim, Januszem Wróblewskim, Karoliną Korwin-Piotrowską,  Marią Wiernikowską, Krzysztofem Hołowczycem, Szymoniem Hołownią, Andrzejem Jakimowskim i Melą Koteluk. Festiwal odwiedzi również Stanisława Celińska, która będzie gościem cyklu "I Bóg stworzył aktora...".

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu najlepiej znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl .

ZAPRASZAMY i na Festiwal i  do skorzystania w tym czasie z naszej oferty noclegowej!

---
IV Festiwal Muzyki Organowej w Puławach

IV Festiwal Muzyki Organowej w Puławach

2013-06-27
W każdy lipcowy i sierpniowy poniedziałek o godz 19.00 w kościele św.Brata Alberta w Puławach odbędą się koncerty organowe w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.  Podobnie jak w zeszlym roku, na znanych z doskonałego brzmienia organach zagrają zarówno krajowi jak i zagraniczni muzycy- z Rumunii, Danii i Ukrainy. Kierownikiem artystycznym i  wprowadzającym w tematykę koncertów jest wybitny organista lubelski p.Jerzy Kukla. Festiwal finansowany  przez Urząd Miasta Puławy organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz Parafię św Brata Alberta w Puławach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich odwiedzających w poniedziałki Puławy na znakomitą  atrakcję. Pierwszy koncert już 1.07 - wykonawcą będzie  p.Krzysztof Czerwiński.
Wstęp wolny.
---
Puławskie Kino Samochodowe

Puławskie Kino Samochodowe

2013-06-26
Zapraszamy na pierwszą edycję Puławskiego Kina Samochodowego. W dniach 5-7 lipca na parkingu przy Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym będzie można obejrzeć polskie i światowe szlagiery filmowe: dreszczowce (piątek – 5 lipca), romanse (sobota – 6 lipca) i komedie (niedziela – 7 lipca). Wielki ekran 16 x 10 m, radiowy system nagłośnienia -wszystko w otoczeniu lasu, na parkingu, który pomieści ok. 200 pojazdów i rowerzystów -amatorów sztuki filmowej. Będzie też popcorn i oczywiście wielkie emocje! 
 
Program AUTOKINA

5 lipca (piątek) g. 21.00 W KRAINIE DRESZCZOWCÓW:
• CUBE (1997, reż. Vincenzo Natali, 1 godz. 30 min.)
• INCEPCJA (2010, reż. Christopher Nolan, 2 godz. 28 min.)

 6 lipca (sobota) g. 21.00 W KRAINIE ROMANSU:
• WSZYSTKO GRA (2005, reż. Woody Allen, 2 godz. 4 min.)
• TWÓJ NA ZAWSZE (2010, reż. Allen Coulter, 1 godz. 53 min.)

7 lipca (niedziela) g. 21.00 W KRAINIE UŚMIECHU:
• REJS (1970, reż. Marek Piwowski. 1 godz. 5 min.)
• KOCHA, LUBI, SZANUJE (2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa, 1 godz. 58 min.)

Zapraszamy!
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach