Strona główna » Aktualności » strona: 9

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Puławski Festiwal Muzyczny „WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

Puławski Festiwal Muzyczny „WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

2010-09-14
Z przyjemnością informujemy, że  w dniach 17-26 wrzesnia br. w Puławach odbędzie się niepowtarzalna impreza muzyczna: Puławski Festiwal Muzyczny 2010 "Wszystkie Strony Świata". Bogaty i bardzo atrakcyjny program Festiwalu jest podróżą po muzycznej Europie czterech stuleci: od Vivaldiego i Haydna poprzez Chopina, po jazzowe improwizacje Włodka Pawlika i międzynarodowej rangi artystów z legendarnym Borodin String Quartett na czele.   

Tak o programie festiwalu pisze Adam Klocek, Dyrektor Artystyczny Festiwalu:
" Festiwal WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA przybliży muzykę charakterystyczną dla wielu regionów naszego kontynentu: mroczną północ w muzyce Edwarda Griega, romantyczne Niemcy Mendelssohna, polskie nuty Chopina, rosyjską nostalgię Borodina, dramatyzm Szostakowicza, włoską fantazję Vivaldiego i południową dzikość tematów z opery "Carmen" Bizeta".


Szczegółowe informacje zawiera  specjalna strona festiwalu : www.festiwalwss.pl 
 
Biuro i kasy  Festiwalu mieszczą się w Puławskim Ośrodku Kultury DOM CHEMIKA
(Wojska Polskiego 4). Tam też odbędę się główne koncerty festiwalowe.
Przewidziane również w programie atrakcyjne imprezy towarzyszące odbędą się na terenie osady Parkowo-Pałacowej.
Zwracamy uwagę, że istnieje możliwośc zakupu w atrakcyjnej cenie specjalnych biletów zbiorowych (min 20 osób) dla młodziezy szkolnej..

Zapraszamy od 17 września do Puław !!
---

"Oświecone miasto" w Puławach...

2010-09-11
Już w najbliższy poniedziałek – 13 września 2010 r. – w godz. od 19.00 do 22.00 na placu przy Urzędzie Miasta Puławy odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie plenerowe pn. OŚWIECONE MIASTO.
W programie między innymi: pokaz iluminacji budynku Urzędu Miasta Puławy wraz z otoczeniem, koncert muzyki romskiej "Perła i Bracia", fire show - Puławska Grupa Tańcząca z Ogniem DYPTAM, tańce przy ognisku - Zespół Pieśni i Tańca "POWIŚLE", wypuszczenie chińskich lampionów.
Serdecznie zapraszamy na imprezę wszystkich  turystów przebywajacych w tym czasie w naszym mieście!
---
Dożynki Powiatowe 2010

Dożynki Powiatowe 2010

2010-08-25
Zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze miasto na doroczne Dożynki Powiatowe.
Odbędą się one w najbliższą sobotę i niedzielę tj. w dniach 28-29 sierpnia w Górze Puławskiej (boisko sportowe ul. Dluga). W programie między  innymi: w sobotę zawody strażackie oraz zabawa ludowa, w niedzielę natomiast główne uroczystości dożynkowe oraz występy i koncerty miejscowych zespołów. Dożynki zakończy koncert Gosi Andrzejewskiej oraz pokaz sztucznych ogni...
Szczegółowy program na plakacie poniżej.
Zapraszamy!
Program Dożynek Powiatowych 2010
---
Wizyta grupy ze Szczecina

Wizyta grupy ze Szczecina

2010-08-18
W naszym Schronisku Młodzieżowym gości od wczoraj 40 osobowa grupa młodzieżowych liderów turystyki przyrodniczej miasta Szczecin. Są oni uczestnikami specjalnego projektu edukacyjno-ekologicznego w ramach ”Szczecińskiej sieci edukacji ekologicznej na rzecz środowiska”.  Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  
Wsród  opiekunów młodzieży zawitali do naszej placówki również: Pani Majka Syrek, wiceprezes Zarządu Głównego PTSM oraz  Pan Jacek Kowalski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecina.
W bogatym programie pobytu grupy w Puławach jest m.innymi zwiedzanie Zespołu Pałacowego w Pulawach, naszego Muzem Oświatowego oraz  Muzeum Zamojskich w Kozłówce, odwiedzenie ogrodu botanicznego w Lublinie, Muzeum na Majdanku, zwiedzanie Janowca i Nałęczowa, oraz przejście piesze „Lessowymi wąwozami” po Kazimierskim Parku Krajoznawczym. Oczywiście obowiązkowo odbędzie się też uroczyste spotkanie przy ognisku na terenie naszego Schroniska....
Wszystkim ekologom ze Szczecina życzymu pełnego wrażeń i miłego pobytu w naszym regionie!!
---
Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

2010-08-04
Wszyscy, ktorzy zdecydowali sie na uczestnictwo w 4. Festiwalu Dwa Brzegi - nie żałują, że przyjechali do naszego Trójkąta Turystycznego : mnóstwo dobrych filmów, piękna sceneria (np kino w ruinach zamku w Janowcu...), mozliwośc spotkania gwiazd filmowych, uczestnictwo  w dyskusjach, a do tego piękna pogoda...
I tak ma być do 8 sierpnia....
Nastroje sa więc super, czego dowodem niech będzie poniższy , "poetycki przypadek"....
W naszym Schronisku Młodzieżowym od soboty gości Pan Stefan Szymczak - okazuje się, że nasz Gość to niezły poeta - poniżej  zamieszczamy próbkę jego umiejętności - wierszyk o naszym SSM:

W schronisku od soboty mieszkam

I czuje się tutaj jak w domu

Wszyscy są tacy mili

I tacy grzeczni dokoła

Któż ich tak mógł wychować

Bo na pewno nie szkoła

 

Schronisko na Włostowickiej

W Puławach się mieści przecież

A ty, gościu w podróży

Kiedyś tutaj zajedziesz

 

Posiłki są tu wspaniałe

Czystość jest w każdym calu

I atmosfera domowa

O Ciebie przybyszu zadbają

 

Tak mało się o nich mówi

O tym jak jest tu wspaniale

Przyjedź, odpocznij i zobacz

Powinni dostać medale

 

Każdego gościa z osobna

Tak bardzo mile przyjmują

Choć to rzecz niepodobna

O wszystkich robią starania

Martwią się o swoich gości

Już od samego śniadania

 

A gdyby to Schronisko

Bardziej w świecie chwalono

To było by przykładem

Polskiej Gościny Obroną

Dziękujemy -  na pewno jest to dla nas  niezła otywacja do dalszej pracy ...
---
4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

2010-07-23
Z przyjemnością informujemy, że po raz drugi wydarzenia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będą miały miejsce także w Puławach.

Zapraszamy do oglądania wyjątkowych filmów, do udziału w koncertach i wydarzeniach artystycznych, które odbędą się w naszym mieście w dniach 23 lipca – 8 sierpnia br. (szczegóły na plakatach oraz stronie UM Puławy http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html )

Szczególnie interesująco zapowiada się wieczorne spotkanie 1 sierpnia na terenie osady pałacowo parkowej. O  godz.20.00 zacznie się koncert  orkiestry kameralnej pod dyrekcją Adama Klocka – muzyka filmowa świata - ciekawy program autorski naczelnego pianisty „Piwnicy pod Baranami" – Konrada Mastyło. Natomiast o godz.22.00 odbędzie się koncert  AINU „World Music" - muzyka świata grana na instrumentach pochodzących z różnych części świata. Bedzie to również widowisko multimedialne– w czasie koncertu wyświetlane będą zdjęcia z Nepalu, Indii, Tybetu, NowejZelandii, a także wideoklipy Ainu. Dodatkową  atrakcją  będzie scenografia świetlna (oprawy iluminacyjne LED Philips) przygotowana przez firmę LBL.
Od godz. 19.00 do  24.00 Muzeum Czartoryskich  zaprasza na Noc w Muzeum Czartoryskich- - zbiory, pamiątki, opowieści.
Na  wszystkie trzy w/w  imprezy wstęp wolny

---
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

2010-07-13
Zapraszamy wszystkich od 31 lipca do 8 sierpnia 2010 r., do KAZIMIERZA, JANOWCA  i PUŁAW  na spotkania z nowymi filmami, z twórcami, ze sztuką. W tych dniach pod hasłem  INNY ŚWIAT  odbywać się będzie kolejny, już czwarty  Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.

  Festiwal DWA BRZEGI jest kameralny w sensie liczby projekcji, co jednocześnie stanowi gwarancję, że każdy film zostaje precyzyjnie dobrany przez zespół programowy kierowany przez Grażynę Torbicką- Dyrektor Artystyczną Festiwalu. W czasie trwania festiwalu wyświetlane będą  filmy z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, San Sebastian, Sundance. Wiele z nich będzie pokazywanych premierowo, niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach !!.
Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, oraz odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami. Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Dwa klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami. W tym roku projekcje festiwalowe odbywają się również w Puławach w „Domu Chemika". Każdego dnia w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych może uczestniczyć ponad 8 000 widzów.

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl , a o programie festiwalowym w Puławach więcej informacji na stronie:  http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html
---
Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

2010-07-10
Tradycyjnie jak co roku 8. lipca rozpoczęły się w Puławach tym razem jubileuszowe, bo już 40!! Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe.
Wszystkich odwiedzających Puławy zapraszamy już teraz na dwa niezwykłe  koncerty finałowe : Koncert Finałowy Wokalistów, który odbędzie się w piątek 16.07.2010 r. o godz. 19.00, oraz na Koncert Finałowy na zakończenie warsztatów, który odbędzie się w sobotę 17.07.2010 o godz. 19.00. Koncerty odbędą sie w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - cena biletów na każdy koncert - 10 zł.
Zapraszamy!
---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2010-06-20
Zbliża się kolejna edycja legendarnego już Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Festiwal rozpocznie się w piątek 26 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.
W programie Festiwalu między innymi: Ogólnopolskie Seminarium folklorystyczne, kocerty konkursowe, warsztaty śpiewacze, koncerty towarzyszące,warsztaty taneczne, ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu, Targi Sztuki Ludowej, zabawa ludowa – z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych oraz koncert Kapeli Karpackiej Krzysztofa Trebuni-Tutki– ŚLEBODA.
W niedzielę na zakończenie Festiwalu przewidziany jest Korowód zespołów i Koncert Laureatów.
Koncerty i targi odbywać się będą na  Dużym Rynku, warsztaty na Małym Rynku.

 

Pozdrawiamy  uczestników Festiwalu i życzymy sukcesów szczególnie tym  wszystkim, którzy korzystają tym czasie z naszych usług!!!

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi mejscami noclegowymi w czasie trwania Festiwalu - zapraszamy!!!
 
---
Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

2010-06-10
Już w najbliższą sobotę 12.06.2010  odbędzie się w Puławach drugie nocne spotkania z kulturą organizowane przez  Dom Chemika. W programie m.innymi:"CYKLIŚCI" - spektakl w wykonaniu Teatru PORYWACZE CIAŁ na Placu Miejskim w Puławach, Wernisaż w Puławskiej Galerii Sztuki - Marian Molenda, Edward Syty, Marek Zyśko „MALARSTWO i RZEŹBA", występy grupy FUMANEK, Koncert zespołu MAX KLEZMER BAND - ACOUSTIC ACROBATS.
Opis wszystkich wydarzeń:
http://www.mmpulawy.pl/dzieje-sie/izabeliada-noc-kultury-pelny-program-opis-wydarzen-142974.html  oraz  na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika: www.pok.cad.pl .

Wstęp na imprezy wolny. Zapraszamy.
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach