Strona główna » Aktualności » strona: 13

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

Krótko o festiwalu, ale też wierszyk o SSM.....

2010-08-04
Wszyscy, ktorzy zdecydowali sie na uczestnictwo w 4. Festiwalu Dwa Brzegi - nie żałują, że przyjechali do naszego Trójkąta Turystycznego : mnóstwo dobrych filmów, piękna sceneria (np kino w ruinach zamku w Janowcu...), mozliwośc spotkania gwiazd filmowych, uczestnictwo  w dyskusjach, a do tego piękna pogoda...
I tak ma być do 8 sierpnia....
Nastroje sa więc super, czego dowodem niech będzie poniższy , "poetycki przypadek"....
W naszym Schronisku Młodzieżowym od soboty gości Pan Stefan Szymczak - okazuje się, że nasz Gość to niezły poeta - poniżej  zamieszczamy próbkę jego umiejętności - wierszyk o naszym SSM:

W schronisku od soboty mieszkam

I czuje się tutaj jak w domu

Wszyscy są tacy mili

I tacy grzeczni dokoła

Któż ich tak mógł wychować

Bo na pewno nie szkoła

 

Schronisko na Włostowickiej

W Puławach się mieści przecież

A ty, gościu w podróży

Kiedyś tutaj zajedziesz

 

Posiłki są tu wspaniałe

Czystość jest w każdym calu

I atmosfera domowa

O Ciebie przybyszu zadbają

 

Tak mało się o nich mówi

O tym jak jest tu wspaniale

Przyjedź, odpocznij i zobacz

Powinni dostać medale

 

Każdego gościa z osobna

Tak bardzo mile przyjmują

Choć to rzecz niepodobna

O wszystkich robią starania

Martwią się o swoich gości

Już od samego śniadania

 

A gdyby to Schronisko

Bardziej w świecie chwalono

To było by przykładem

Polskiej Gościny Obroną

Dziękujemy -  na pewno jest to dla nas  niezła otywacja do dalszej pracy ...
---
4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

4. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI – też w Puławach!

2010-07-23
Z przyjemnością informujemy, że po raz drugi wydarzenia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będą miały miejsce także w Puławach.

Zapraszamy do oglądania wyjątkowych filmów, do udziału w koncertach i wydarzeniach artystycznych, które odbędą się w naszym mieście w dniach 23 lipca – 8 sierpnia br. (szczegóły na plakatach oraz stronie UM Puławy http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html )

Szczególnie interesująco zapowiada się wieczorne spotkanie 1 sierpnia na terenie osady pałacowo parkowej. O  godz.20.00 zacznie się koncert  orkiestry kameralnej pod dyrekcją Adama Klocka – muzyka filmowa świata - ciekawy program autorski naczelnego pianisty „Piwnicy pod Baranami" – Konrada Mastyło. Natomiast o godz.22.00 odbędzie się koncert  AINU „World Music" - muzyka świata grana na instrumentach pochodzących z różnych części świata. Bedzie to również widowisko multimedialne– w czasie koncertu wyświetlane będą zdjęcia z Nepalu, Indii, Tybetu, NowejZelandii, a także wideoklipy Ainu. Dodatkową  atrakcją  będzie scenografia świetlna (oprawy iluminacyjne LED Philips) przygotowana przez firmę LBL.
Od godz. 19.00 do  24.00 Muzeum Czartoryskich  zaprasza na Noc w Muzeum Czartoryskich- - zbiory, pamiątki, opowieści.
Na  wszystkie trzy w/w  imprezy wstęp wolny

---
Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI - 2010

2010-07-13
Zapraszamy wszystkich od 31 lipca do 8 sierpnia 2010 r., do KAZIMIERZA, JANOWCA  i PUŁAW  na spotkania z nowymi filmami, z twórcami, ze sztuką. W tych dniach pod hasłem  INNY ŚWIAT  odbywać się będzie kolejny, już czwarty  Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI.

  Festiwal DWA BRZEGI jest kameralny w sensie liczby projekcji, co jednocześnie stanowi gwarancję, że każdy film zostaje precyzyjnie dobrany przez zespół programowy kierowany przez Grażynę Torbicką- Dyrektor Artystyczną Festiwalu. W czasie trwania festiwalu wyświetlane będą  filmy z Cannes, Wenecji, Berlina, Rotterdamu, San Sebastian, Sundance. Wiele z nich będzie pokazywanych premierowo, niektóre będzie można zobaczyć tylko na Dwóch Brzegach !!.
Niezwykłą atmosferę festiwalu zapewniają miejsca, w których prezentowane są filmy, oraz odbywają się spotkania i rozmowy widzów z artystami. Podczas festiwalu Kazimierz Dolny zamienia się w wielką salę kinową. Dwa klimatyzowane namioty na 900 i 250 miejsc, Mały Rynek w Kazimierzu i Zamek w Janowcu stają się kinem pod gwiazdami. W tym roku projekcje festiwalowe odbywają się również w Puławach w „Domu Chemika". Każdego dnia w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych może uczestniczyć ponad 8 000 widzów.

Program, omówienie filmów i szczegóły festiwalu na oficjalnej stronie festiwalu: www.dwabrzegi.pl , a o programie festiwalowym w Puławach więcej informacji na stronie:  http://www.um.pulawy.pl/artykul/5393_2824.html
---
Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe w Puławach.

2010-07-10
Tradycyjnie jak co roku 8. lipca rozpoczęły się w Puławach tym razem jubileuszowe, bo już 40!! Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe.
Wszystkich odwiedzających Puławy zapraszamy już teraz na dwa niezwykłe  koncerty finałowe : Koncert Finałowy Wokalistów, który odbędzie się w piątek 16.07.2010 r. o godz. 19.00, oraz na Koncert Finałowy na zakończenie warsztatów, który odbędzie się w sobotę 17.07.2010 o godz. 19.00. Koncerty odbędą sie w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" - cena biletów na każdy koncert - 10 zł.
Zapraszamy!
---
Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2010-06-20
Zbliża się kolejna edycja legendarnego już Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Festiwal rozpocznie się w piątek 26 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.
W programie Festiwalu między innymi: Ogólnopolskie Seminarium folklorystyczne, kocerty konkursowe, warsztaty śpiewacze, koncerty towarzyszące,warsztaty taneczne, ognisko z potańcówką w ruinach Zamku dla uczestników Festiwalu, Targi Sztuki Ludowej, zabawa ludowa – z udziałem kapel festiwalowych i zagranicznych oraz koncert Kapeli Karpackiej Krzysztofa Trebuni-Tutki– ŚLEBODA.
W niedzielę na zakończenie Festiwalu przewidziany jest Korowód zespołów i Koncert Laureatów.
Koncerty i targi odbywać się będą na  Dużym Rynku, warsztaty na Małym Rynku.

 

Pozdrawiamy  uczestników Festiwalu i życzymy sukcesów szczególnie tym  wszystkim, którzy korzystają tym czasie z naszych usług!!!

Jednocześnie informujemy, że dysponujemy jeszcze wolnymi mejscami noclegowymi w czasie trwania Festiwalu - zapraszamy!!!
 
---
Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

Noc Kultury - IZABELIADA w Puławach

2010-06-10
Już w najbliższą sobotę 12.06.2010  odbędzie się w Puławach drugie nocne spotkania z kulturą organizowane przez  Dom Chemika. W programie m.innymi:"CYKLIŚCI" - spektakl w wykonaniu Teatru PORYWACZE CIAŁ na Placu Miejskim w Puławach, Wernisaż w Puławskiej Galerii Sztuki - Marian Molenda, Edward Syty, Marek Zyśko „MALARSTWO i RZEŹBA", występy grupy FUMANEK, Koncert zespołu MAX KLEZMER BAND - ACOUSTIC ACROBATS.
Opis wszystkich wydarzeń:
http://www.mmpulawy.pl/dzieje-sie/izabeliada-noc-kultury-pelny-program-opis-wydarzen-142974.html  oraz  na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika: www.pok.cad.pl .

Wstęp na imprezy wolny. Zapraszamy.
---
Stan wody w Puławach

Stan wody w Puławach

2010-06-09
W związku ze zmniejszeniem się zagrożenia powodziowego na terenie Gminy Miasto Puławy Prezydent Puława odwołał proces ewakuacji mieszkańców Gminy Miasto Puławy z terenów zagrożonych powodzią. Poziom wody powoli zbliża się do stanu przed wysoką falą - w sobotę przewiduje sie odwołanie stanu alarmowego w Puławach.
Informujemy też w odpowiedzi na liczne zapytania, że same Puławy nie ucierpiały w obu stanach powodziowych. Również nasze Schronisko nie było zagrożone i pracowało i pracuje na "pełnych" obrotach....


---
Kolejna wysoka fala na Wiśle...

Kolejna wysoka fala na Wiśle...

2010-06-05
09.05. -godz 21.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach powoli opada - już jest poniżej 7 metrów.

08.05.-godz 22.00
Stan wody rzeki Wisły w Puławach nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie (731cm), co powoduje osłabianie wału, jak również innych skarp znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z wodą. W związku z tym decyzją Prezydenta Miasta wyłączona została z ruchu droga dojazdowa  do "starego" mostu i sam most na rzece Wiśle. Dojazd od strony Radomia do Puław i dalej w kierunku Lublina odbywa się do odwołania tylko  poprzez nowy most.
8.06. godz 9.00
Woda w Wiśle w Puławach zaczęła opadać - chociaż w chwili obecnej jest nadal ponad 7 m.
Puławy - oprócz podtopienia bulwaru nad rzeką- nie ucierpiały.
Zalane są tereny w gminie Wilków ( na południe od Kazimierza) - w większości  te same co w powodzi w maju, ale i zalewane są wioski, które poprzednio powódź ominęła...Zalane są też okolice Janowca ( po drugiej stronie Wisły patrząc od Kazimierza i Puław.


6.06. godz 22.00
Jak podaje na swojej stronie internetowej wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego, po południu Wisła w Annopolu, na granicy Lubelszczyzny, osiągnęła poziom 773 cm, czyli prawie pół metra więcej niż podczas pierwszej fali powodziowej w maju.
U nas Puławach stan alarmowy przekroczony jest o ponad 1,5 metra(ok 7m).
Intensywne prace trwają na umocnieniach w Parchatce między Kazimierzem Dolnym a Puławami.
Woda wraca na tereny zalane już w maju. Powiększa się rozlewisko w gminie Wilków, po przerwaniu w sobotę rano wału w Zastowie Polanowskim

6.06. godz 12.00
W związku z prowadzoną akcją ratunkową w Parchatce  sztab powodziowy podjął decyzję o zamknięciu drogi dojazdowej z Kazimierza w kierunku Puław przez Bochotnicę i Parchatkę.
Obecnie ruch zorganizowany jest następująco: przez Doły do obwodnicy w Bochotnicy, przez Celejów i Końskowolę do Puław. Analogicznie wygląda dojazd do Kazimierza. Decyzja będzie obowiązywać do odwołania.
Poziom wody w Puławach cały czas się podnosi ....
5.06. godz 11.00
Prezydent Miasta Puławy informuje mieszkańców Puław o systematycznie wzrastającym zagrożeniu powodziowym wynikającym z bardzo wysokich stanów wody na Wiśle (obecny poziom to 624 cm). Prognozowany maksymalny  stan wody  przewidywany jest na 7 czerwca 2010 r. i wyniesie około 745 cm.Woda ponownie zalewa gmine Wilków. Powtórnie też nastąpi walka o utrzymanie wałów w Parchatce -wsi położonej pomiędzy Puławami a Kazimierzem.
---
Koncert na rzecz powodzian

Koncert na rzecz powodzian

2010-05-29
W sobotę 5 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”  odbędzie się koncert charytatywny Mariana Opani ( naszego "Puławiaka" ) i jego syna Bartosza Opani.
Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w powodzi.
Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Puławy, Puławski Ośrodek Dom „Chemika” i Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje”.
---
Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

Nowa wystawa w Muzem Czartoryskich w Puławach

2010-05-29
Muzeum Czartoryskich w Puławach  zaprasza na wystawę prac graficznych Jana Piotra Norblina, która będzie miała miejsce w Sali Kamiennej Pałacu Czartoryskich w okresie 29 maj–31 sierpień 2010 r.
Na wystawie zaprezentowana będzie prywatna kolekcja Pana Jacka Kozińskiego. Pokaz zbioru zawierającego niemal całe oeuvre gravé Norblina stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zapoznania się z bogatym i różnorodnym dorobkiem graficznym nadwornego artysty książąt Czartoryskich. Na wystawie zaprezentowana zostanie również niemal kompletna seria rycin ukazujących „Zbiór rozmaitych strojów polskich”, wykonana na podstawie rysunków Norblina. Wystawie towarzyszyć będzie instalacja zatytułowana "Śpiąca pantera", prezentująca rzeźbę pantery ustawionej niegdyś w parku puławskim oraz listy księżnej Izabeli dotyczące jej zakupu (1800r).
Zapraszamy!
źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl .
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach