Strona główna » Aktualności » strona: 11

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego

2012-06-15
W sobotę 16 czerwca na boisku Orlik I Liceum Ogólnokształcącego im  A. Czartoryskiego w Puławach przeprowadzony zostanie już po raz trzeci Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Powiatu Puławskiego.  Początek  spotkań od godz. 9.00.  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozgrywkami do kibicowania swoim drużynom,  a naszych gości do „rozgrzewki”  przed meczem Polska – Czechy !
II Tuniej Piłki Nożnej Puławy
---
Wystawa w Muzeum Czartoryskich

Wystawa w Muzeum Czartoryskich

2012-05-29
Od 1 czerwca br. Muzem Czartorysklich w Puławach zaprasza wszystkich chętnych do ponownego zwiedzania wystawy "Czartoryscy. Powrót do Puław". Muzem  było zamknięte  dla zwiedzających od 13 lutego  2012 r. z powodu prac konserwatorsko-remontowych prowadzonych w głównym korpusie puławskiego pałacu Czartoryskich. Odświeżona  oraz wzbogacona o nowe eksponaty wystawa, czynna będzie codziennie od 1 czerwca  od godz. 9 do 17. Ekspozycja wzbogaciła się o dwa cenne obiekty pochodzące z pierwszego polskiego muzeum w Świątyni Sybilli  w Puławach. Pierwszy to antyczny trójnóg  z brązu, zakupiony przez podróżującego po Italii ks. Adama Jerzego Czartoryskiego, a ustawiony ok. 1800 r. w dolnej kondygnacji Świątyni przed obeliskiem poświęconym pamięci ks. Józefa Poniatowskiego. Drugi obiekt to mahoniowa szkatułka ozdobiona przez Zofię z Matuszewiczów Kicką rysunkiem przedstawiającym grupę ubogich i napisem inkrustowanym kością słoniową- goście kończący zwiedzanie Świątyni Sybilli wrzucali do niej datki pieniężne.
W związku z Międzynarodowym Dniem Dziecka w piątek 1 czerwca  wszystkie osoby do 18 roku życia będą mogły zwiedzać  Muzeum nieodpłatnie ( pracownicy Muzem przygotowali dla nich różne dodatkowe atrakcje ...)
Zapraszamy wszystkich naszych gości do zwiedzenia wystawy!
---
Inauguracja obchodów 25-lecia Muzeum Oświatowego

Inauguracja obchodów 25-lecia Muzeum Oświatowego

2012-05-16
W dniu dzisiejszym odsłonięciem tablicy poświęconej Stanisławowi Jednaczowi rozpoczęły się obchody 25- lecia Muzeum Oświatowego w Puławach. Stanisław Jednacz był  pierwszym kierownikem tej unikalnej w naszym regionie placówki powołanej w lutym 1987 roku. W uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej wzięli udział przedstawiciele władz Miasta Puławy z Prezydentem i Przewodniczącym Rady Miasta, przedstawiciele Powiatu Puławskiego ze Starostą Powiatu, przedstawiciele Kuratorium oraz licznie zgromadzeni członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oświatowego i nauczyciele z naszego regionu. Uroczystośc poprowadził Prezes Towarzystwa Stanisław Jędrych. Dokonano również otwarcia nowej wystawy oświatowej w Muzeum. Nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego otrzymała pracująca od początku w Muzeum Pani Danuta Kaliszczuk. Uchwałą Rady Miasta imieniem St.Jednacza nazwana została jedna z ulic Osiedla Górna Kolejowa w Puławach.
Obchody 25-lecia naszego Muzeum Oświatowego będą trwały do listopada bieżącego roku.
Obszerny opis dzisiejszej uroczystości zamieścimy w zakładce Muzeum na naszej stronie internetowej. 
Odsłonięcie tablicy St.Jednacza- odsłania żona Uroczystości 25_lecia Nagroda Starosty  dla p.Kaliszczuk
---
Uwaga, okazja jeszcze przez miesiąc..

Uwaga, okazja jeszcze przez miesiąc..

2012-02-27
Ferie zimowe się zakończyły - zimowa pogoda dopisała. U nas również panowały znakomite warunki do szusowania na  czterech wyciągach narciarskich, znajdujących się w okolicach  naszego Schroniska : najbliższy w Parchatce i dalsze:  w Kazimierzu , Celejowie i Rąblowie.
Ale nie tylko na narty  zapraszamy do odwiedzenia zimową  porą naszych przepięknych turystycznych okolic !
Przypominamy że:
jeszcze do 31 marca br,  specjalnie dla zorganizowanych  grup  szkolnych,  nasze Schronisko Młodzieżowe  oferuje  aż  20%   zniżkę  od ceny noclegu  !!  


Jak zawsze oferujemy również wszechstonną  pomoc w zaplanowaniu i realizacji  programu turystycznego.

 ZAPRASZAMY  DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY !!!

---
Nasze Schronisko w programach TVK

Nasze Schronisko w programach TVK

2011-12-14
Z okazji zakończenia prac termoizolacyjnych oraz obchodów 30- lecia naszej placówki, dwukrotnie w naszym Schronisku gościła ekipa Puławskiej  Telewizji Kablowej (TVK). Efektem wizyt są dwa reportaże wyemitowane w naszej lokalnej telewizji.
Kopie programów umieszczone zostały w serwisie YouTube. Poniżej zamieszczamy dwa linki do tych programów:

Program o termoizolacji:
http://www.youtube.com/watch?v=L1gljSQ21DY;


Relacja  z obchodów 30-lecia SSM:
http://www.youtube.com/watch?v=q18ebaJ_kN0&list=PL725114114E2CD4C6&context=C353f636ADOEgsToPDskKYG1AEiOLhL84XVboecNVG

Program TVK o budkach lęgowych Program TVK - 30 Lecie placówki SSM
---
Obchody 30-lecia SSM ...

Obchody 30-lecia SSM ...

2011-11-27
W dniu dzisiejszym  zakończyły się uroczyste obchody 30 lecia Szkolnego Schroniska w Puławach połączone z podsumowaniem 51 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych PTSM. Z tej okazji do Puław przybyło ponad 60 przedstawicieli Schronisk Młodzieżowych z całej Polski - od Świnoujścia, Szczecina i Olsztyna na północy, do Przemyśla, Zakopanego i Nysę na południu.
W pierwszym dniu ogromne wrażenie na gościach wywarły wykłady i prezentacje ekologiczne na temat zieleni i ptaków w naszym mieście, przeprowadzone przez Izabelę Giedrojć oraz Jerzego Pawlasa z Biura Zieleni Urzędu Miasta Puławy.
W sobotę, po prelekcjach na temat aspektów prawnych funkcjonowania Schronisk Młodzieżowych w Polsce, goście zapoznali się z okolicznościową wystawą dot. 30 lecia naszej placówki i PTSM, specjalnie na tę okoliczność zorganizowaną w naszym Muzeum Oświatowym. Następnie goście udali się na wycieczkę przez Puławy do Kazimierza pod opieką naszej głównej księgowej, a zarazem przewodniczki Urszuli Łucjanek. Odwiedzili również Schronisko Młodzieżowe Pod Wianuszkiem w Kazimierzu.
Po południu w pięknej Sali Pompejańskiej w budynku Starostwa Powiatowego odbyły się główne uroczystości, które zaszczycili swoją obecnością miedzy innymi: Przewodniczący Rady Powiatu Puławskiego Wojciech Kuba, Członek Zarządu Powiatu Leszek Gorgol, Prezydent Miasta Puław Janusz Grobel,  Kierownik Wydziału Kultury UM Jolanta Wróbel, przedstawiciel Kuratora Lubelskiego dyrektor Jan Kozioł, Prezes Zarządu Głównego PTSM Henryk Gołębiewski ( senator i poseł minionych kadencji ), Wiceprezes ZG PTSM Jan Barut, Prezes ZNP oraz członek Rady Powiatu Lucjan Tomaszewski oraz Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych miejskich i powiatowych. Uroczystości rozpoczął  koncert w wykonaniu młodzieży i dzieci -wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach prowadzonego przez Aleksandrę Kozak-Kotowską. Następnie  Dyrektor SSM w Puławach Ewa Szpakowska  w krótkiej prezentacji przedstawiła realizację zadań i główne osiągnięcia naszej placówki w minionym 30 leciu, dziękując również pracownikom placówki za duże zaangażowanie. Następnie przyjęła  składane na jej ręce podziękowania i listy gratulacyjne od władz powiatowych, miejskich, samorządowych oraz oświatowych, od władz i członków PTSMu, od dyrektorów schronisk oraz od dyrektorów szkół i placówek oświatowych w naszym mieście. Z dalekiego Poznania otrzymaliśmy specjalny list gratulacyjny od Akademickiego Klubu Seniora- stałych przyjaciół naszej placówki, którzy przekazali również stworzone  na jubileusz 30 lecia  okolicznościowe znaczki-plakietki..
Drugą część uroczystości poprowadziła Maria Łazarz, członek Prezydium ZG PTSM. Ogłosiła wyniki konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Wręczone zostały puchary i specjalne  listy gratulacyjne podpisane przez Minister Edukacji Narodowej p.Krystynę Szumilas.
Po głównych uroczystościach  goście spotkali się na uroczystej kolacji w gościnnych progach SSM...Spotkanie, przy domowych smakołykach wytworzonych pod kierownictwem szefowej naszej kuchni Marzanny Leśniak, było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń na temat funkcjonowania Schronisk Młodzieżowych, zacieśniania współpracy oraz pogłębiania i tak wspaniałych kontaktów przyjacielskich...
Wszystkim uczestnikom spotkania w Puławach bardzo serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością  naszego 30 lecia !!
Podziękowania kierujemy również do Pracowników Starostwa Powiatowego za pomoc w realizacji spotkania w Sali Pompejańskiej.
---
30-lecie Schroniska i Konferencja PTSM

30-lecie Schroniska i Konferencja PTSM

2011-11-22
W dniach 25-27 listopada br. w naszej placówce odbędzie się Konferencja PTSM podsumowująca 51 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych połączona z obchodami 30-lecia naszego Schroniska. Uczestnikami będą, oprócz Dyrektorów 58-miu wyróżnionych Schronisk (całorocznych i sezonowych), również członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, przedstawiciele władz Powiatu Puławskiego i Miasta Puławy, Kuratorium w Lublinie oraz zaproszeni goście wspierający działalnośc SM.
W progamie imprezy przewidziana jest  m innymi konferencja merytoryczna dla dyrektorów Schronisk Młodzieżowych, dotycząca zmieniających się przepisów oraz wybranych zagadnień prawnych. W sobotę, w czasie  uroczystego  spotkania w pięknej Sali Pompejańskiej w budynku  Starostwa Powiatowego w Puławach, przewidziany jest specjalny koncert okolicznościowy, krótka prezentacja multimedialna dotycząca  30 letniej historii  Schroniska Młodzieżowego w Puławach,  oraz ogłoszenie wyników 51 Konkursu Współzawodnictwa SM.
Dla przyjeżdżających z terenu całej Polski uczestników konferencji( od Szczecina poprzez Olsztyn do Zakopanego...) zaplanowany jest również krótki  program turystyczny, zwiedzanie Muzeum Oświatowego oraz spotkanie w Schronisku  w Kazimierzu.

Wszystkim uczestnikom uroczystości życzymy udanego i przyjemnego pobytu w Puławach!!
---
Zakończenie termoizolacji budynku SSM

Zakończenie termoizolacji budynku SSM

2011-10-31
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu prac związanych z wykonywaniem termoizolacji budynku naszej placówki. Prace zostały wykonane w przewidywanym terminie i to jest zasługa nie tylko sprzyjającej  pogody (zamówionej przez Dyrekcję,,), ale przede wszystkimi sprawnej ekipie firmy p. Grzegorza Cieszko z Lublina .
Ciekawostką są zamontowane na elewacji specjalne gniazda lęgowe dla jeżyków, wróbli i nietoperzy..(załączone poniżej zdjęcia)
Jeszcze raz przepraszamy wszystkich gości i turystów za utrudnienia spowodowane przeprowadzonym remontem - ale warto było: efekt można obejrzeć osobiście lub  na zamieszczonych zdjęciach w zakładce "galeria".
Gniazda dla ptaków.. Gniazda dla nietoperzy Budynek po remoncie
---
XI Powiatowy Dzień Kultury

XI Powiatowy Dzień Kultury

2011-10-22
W dniu  6 listopada 2011 w POK „Dom Chemika" ul Wojska Polskiego 4 o godz 14.00 nastąpi otwarcie obchodów XI Powiatowego Dnia Kultury. W bogatym programie zapowiadane są m.innymi występy: zespołów tanecznych , wokalistów i grupy gitarowej z MDK Puławy, Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle" z POK „Dom Chemika", występ Kabaretu „Onufry" z Końskowoli oraz  chóru „Zorza" z Gminnego Ośrodka Kultury w Markuszowie. Szczegóły na stronie www.pulawy.powiat.pl
Zapraszamy!!

---
Termoizolacja budynku Schroniska

Termoizolacja budynku Schroniska

2011-10-07
Informujemy, że na początku wrzesnia rozpoczęły się prace nad wykonaniem nowej elewacji naszej placówki. Wykonanie termoizolacji na pewno poprawi komfort pobytu- szczególnie w zimie.Ważne jest również podniesienie estetyki wyglądu naszego Schroniska.
Wszystkie roboty powinny zakonczyć się jeszcze w pażdzierniku.
Placówka pracuje normalnie, a za jakiekolwiek utrudnienia z góry przepraszamy.
28.09.2011
pogoda sprzyja i prace posuwają sie bardzo szybko do przodu...
07.10.2011
widać już nowe kolorowe ściany  oraz specjalne, unikalne budki lęgowe dla ptaków.. Coraz bliżej końca ...


remont_2 remont_3 wyłaniają się kolorowe ściany_1 wyłaniają się kolorowe ściany_2
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach