Strona główna » Aktualności » strona: 15

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Recital Edyty Geppert w Puławach

Recital Edyty Geppert w Puławach

2010-04-09
W dniu 11 kwietnia 2010 r. o godz. 18.00 (niedziela) w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędzie  się  recital  Edyty Geppert.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie Hospicjum w Puławach.
Po koncercie charytatywnym odbędzie się również aukcja obrazów.
Serdecznie zachęcamy wszystkich przyjezdnych przebywających w tym czasie w Puławach do udziału w imprezie.
---
Święta Wielkanocne 2010

Święta Wielkanocne 2010

2010-03-31
Wszystkim korzystającym z naszych usług oraz wszystkim sympatykom naszego Schroniska Młodzieżowego ciepłych, pełnych radosnych nadziei Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego, a także  dużo słonecznych spotkań - w Puławach i okolicach-  z budzącą się do życia przyrodą życzą 
Pracownicy SSM
---
Aktualności z Puław

Aktualności z Puław

2010-03-06
W dniach 12-13 marca br  Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika organizuje "Pulavian Blues Festival". W ramach imprezy otwarta zostanie wystawa fotografii oraz odbędą się koncerty zespołów: Dżem, Cree, David Ellis , John Clifton.
Szczegółowe informacje na plakatach i stronie Domu Chemika www.pok.cad.pl

Zima wróciła do Puław- dosypało świeżego śniegu, a  na stoku w Parchatce położonym w poblizu naszego Schroniska, cały czas od początku roku panują idealne warunki narciarskie.
Działa też doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu ( www.parchatka.pl )
Zapraszamy do Puław !

---
Wyciąg narciarski

Wyciąg narciarski

2010-01-03
Od Świąt w naszym mieście panują doskonałe warunki narciarskie- jest mrożno i dużo śniegu. Przypominamy w związku z tym, że w odległości ok 2 km od naszego Schroniska, na trasie Puławy-Kazimierz, działa wyciąg narciarski Parchatka. Dla miłośników „śnieżnego szaleństwa" przygotowane są dwie trasy narciarskie o łącznej długości 720 m, z dwoma szybkimi i nowoczesnymi wyciągami talerzykowymi. Stok jest regularnie dośnieżany i ratrakowany. Działa sztuczne oświetlenie oraz wypożyczalnia nart.
Galeria zdjęć stoku, szczegółowe informacje na temat tras i wyciągów oraz  aktualne warunki na stoku prezentowane są na stronie internetowej: www.parchatka.pl .
---
Niecodzienne zdarzenie w SSM

Niecodzienne zdarzenie w SSM

2009-11-25
Dzisiaj w godzinach popołudniowych na teren Schroniska przybyły na sygnale trzy bojowe wozy strażackie...Tak w naszej placówce zaczęły się niecodzienne ćwiczenia strażaków z Powiatowej Straży Pożarnej. Z podziwem obserwowaliśmy sprawność przeprowadzanej symulowanej akcji ratowniczej. Była to też doskonała okazja na sprawdzenie  zmodyfikowego systemu ochrony p-poż w naszym Schronisku Młodzieżowym, w tym nowo wybudowanych zewnętrznych schodów ewakuacyjnych.
---
Zapraszamy na wystawy w Muzeum Oświatowym

Zapraszamy na wystawy w Muzeum Oświatowym

2009-10-30
Wczoraj w Muzeum Oświatowym w Puławach została otwarta wystawa "Puławy - Polskie Ateny i ich słynni twórcy". Wystawę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oświatowego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających nasze Schronisko do odwiedzenia też Muzeum!
Dowiedz się więcej >>
---
Nowe Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Nowe Muzeum Czartoryskich w Puławach.

2009-10-10
6 października w Puławach w Pałacu Czartoryskich otwarte zostało Muzeum Czartoryskich - nowy oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
W uroczystości otwarcia wzięli udział reprezentanci rodu Czartoryskich, przedstawiciele zarządu Krakowskiej Fundacji Czartoryskich, oraz przedstawiciele władz samorządowych: Miasta Puławy,  Powiatu Puławskiego i województwa lubelskiego.
Dla potrzeb Muzeum Czartoryskich,  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach udostępnił jedną z sal na parterze Pałacu Czartoryskich.

Wśród eksponatów, jakie można tam obejrzeć, są m.in. zaprojektowane przez księżnę Izabelę klucze do Świątyni Sybilli i Domu Gotyckiego oraz złote i srebrne dukaty z jej podobizną. Są też pamiątki po mężu Izabeli - księciu Adamie Kazimierzu Czartoryskim, a także portrety przedstawicieli rodu Czartoryskich.

Nasze miasto uznawane jest za kolebkę polskiego muzealnictwa: to właśnie tutaj, w Świątyni Sybilli i Domu Gotyckim, księżna Izabela Czartoryska założyła w 1801 roku pierwsze polskie muzeum pamiątek narodowych

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 17.00.
---
Kolejny remont zakończony....

Kolejny remont zakończony....

2009-09-12
Zakończony został kolejny etap modernizacji naszej placówki.  Dobudowanie zewnętrznych schodów p-pożarowych  oraz remont wejścia głównego wymuszone zostało najnowszymi przepisami p-pożarowymi. Trwające prawie dwa miesiące prace, dzięki staraniom zarówno pracowników SSM jak i wykonawcy (Mostostal Puławy), nie spowodowały znaczących zakłóceń w funkcjonowaniu schroniska w gorącym okresie letnim. Gościom odwiedzającym naszą placówke w tym okresie jeszcze raz dziękujemy za wyrozumiałość.
Przypominamy, że nasza placówka, jako jedna z pierwszych tego typu w kraju, została wyposażona w czujniki p-poż. w każdym pokoju. Funkcjonuje również stały monitoring - radiowe połączenie z Państwową Strażą Pożarną w Puławach
Najnowsza inwestycja była finansowana z funduszy Starostwa Powiatowego w Puławach.
---
Festyn Rodzinny w Puławach

Festyn Rodzinny w Puławach

2009-08-20
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XI Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata". Festyn odbędzie się w niedzielę - 30 sierpnia - na puławskich błoniach. Tegoroczna impreza obfituje w wiele różnorodnych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Gwiazdą festynu będzie zespół "Wilki".
Informacje  na plakacie oraz na stronie: www.um.pulawy.pl.
---
Wjazd do SSM od ul Włostowickiej

Wjazd do SSM od ul Włostowickiej

2009-08-12
W końcu doczekaliśmy się końca remontu ulicy Włostowickiej - oddany odcinek drogowy  umożliwia już normalne korzystanie z bramy głównej naszej placówki!. Uaktualnione zdjęcie wjazdu można obejrzeć w zakładce 'Dojazd'.

Brama zapasowa od ul Jasińskiego  będzie teraz zamykana.
Remont dróg w okolicach naszego schroniska odbywa się w ramach projektu tzw. miasteczka holenderskiego  finansowanego ze środków unijnych.

---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach