Strona główna » Aktualności » strona: 8

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej

2015-10-15
Szanowni Państwo Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.  Lokalizacja to nasz największy atut. Schronisko położone jest w samym sercu słynnego z walorów krajoznawczo - turystycznych " TROJKĄTA LUBELSKIEGO" ( Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów).  
To idealne miejsce miejsce na wypoczynek turystyczny dla grup młodzieży oraz osób indywidualnych. Dysponujemy 120 miejscami noclegowymi - w pokojach wieloosobowych oraz 1,2 i 3 os. z umywalkami i łazienkami.  Do dyspozycji gości świetlica z telewizorem, stół do ping - ponga, kuchnia samoobsługowa oraz wi fi. Teren schroniska jest ogrodzony, oświetlony, monitorowany, z dużym bezpłatnym parkingiem oraz miejscem na ognisko. 
ZAPRASZMY SZKOŁY I GRUPY ZORGANIZOWANE NA KOLONIE I ZIMOWISKA. OFERUJEMY ATRAKCYJNE CENY DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  AKADEMICKIEJ ORAZ NAUCZYCIELI.  Zachęcamy do odwiedzenia okolicznych miejscowości w tym Czarnolasu, Zwolenia, Lublina oraz Kozłówki.  Na najamłodszych czeka wiele atrakcji. Zachęcamy do odwiedzenia Obserwatorium Astronomicznego w Puławach oraz miejsc jedynych w swoim rodzaju, których nie znajdą nigdzie więcej: Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu Kuźni i Parku Edukacujno - Rekreacyjnego - Owadolandia w Wojciechowie  Farmy Iluzji w Mościskach.  Wraz z nadejsciem zimy zapraszamy do skorzystania z oferty pobliskich stoków narciarskich: w Rąblowie, Kazimierzu Dolnym oraz Parchatce ( zaledwie 2 km od schroniska !) 
---
Kino samochodowe w Puławach - III edycja

Kino samochodowe w Puławach - III edycja

2015-07-17
Już dziś po raz trzeci (od 17 - 19 lipca 2015 ) mieszkańcy Puław, okolicznych miejscowości oraz goście zyskają możliwość udziału w dośc nietypowych seansach filmowych - w kinie samochodowym. Trend ten dotarł do Europy ze Stanów Zjednoczonych i zaskarbił sobie sympatię wśród wielu amatorów kina. Puławy to jedno z nielicznych miejsc, które dysponuje warunkami do zorganizowania takiego przedsięwzięcia - ze względu na duży parking oraz wystarczającą odległość od zabudowań. Seansy odbywają się na parkingu przy Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym ( przy ul. Mościckiego 1) i trwają od 21. 30 do późnych godzin nocnych. Jednorazowo parking może pomieścić ok. 2000 aut. Nie zapomniano także o widzach niezmotoryzowanych, dla których przygotowano miejsca siedzące. Na teren parkingu można dojechać i wrócić korzystając z usług taksówkarzy. Przygotowali oni dla swoich klientów atrakcyjne rabaty. 

W tym roku seansy filmowe zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: 

Piątek (17 lipca). Z nutą dreszczyku:

Kod nieśmiertelności, reż.: Duncan Jones

Labirynt, reż.: Denis Villeneuve

Sobota (18 lipca). Na fali emocji:

Iluzja, reż.: Louis Leterrier

Angielska robota, reż.: Roger Donaldson

Niedziela (19 lipca). Podróżując w czasie:

Królowie lata, reż.: Jordan Vogt-Roberts

O północy w Paryżu, reż.: Woody Allen

ZAPRASZAMY. 
---
Wielkanoc 2015

Wielkanoc 2015

2015-04-02
---
Nadchodzące imprezy kulturalne i atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy 2015

Nadchodzące imprezy kulturalne i atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy 2015

2015-01-24
Wraz z nowym rokiem serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Bliskie sąsiedztwo stoków narciarskich sprawia, że mają Państwo okazję cieszyć się urokami białego szaleństwa. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekaja nie tylko w mieście ale i okolicy. Organizatorzy imprez dołożyli wszelkich starań, by wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Więcej informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych znajdą Państwo w kalendarium dostępnym pod adresem: http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_01/21026_fileot.pdf

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
---
Święta Bożego Narodzenia 2014

Święta Bożego Narodzenia 2014

2014-12-22
---
Sezon narciarski 2014/2015

Sezon narciarski 2014/2015

2014-12-14
W okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach, ruszyły już pierwsze wyciągi. Od 29 listopada funkcjonuje ten usytuowany w Rąblowie ( 20 km od schroniska), gdzie na narciarzy czekają trasy o długości 120 i 160 m. Od 3 grudnia szusować można w Kazimierzu Dolnym ( 12 km od schroniska) na trasie 590 m. Na pobliskim stoku narciarskim usytuowanym w Parchatce ( 2 km od schroniska) trwa naśnieżanie. Wkrótce również otwarcie sezonu a wraz z nim nowe trasy do nauki jazdy oraz aż 940 m tras narciarskich. 

Wszystkich amatorów białego szaleństwa zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Do dyspozycji gości pokoje z łazienkami, umywalkami oraz wieloosobowe w atrakcyjnych cenach. 

Szczegółowe informacje pod numerem tel: 81 886 33 67 - RECEPCJA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
---
WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

2014-11-14
7 listopada rozpoczęła się piąta edycja Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata, która potrwa do 15 listopada. W tym roku w programie znalazła się klasyka, jazz, muzyka etniczna, hardrock i muzyka alternatywna. Wysoki poziom artystyczny festiwalu zapewnia obecność Balanescu Quartet, Anny Serafińskiej, Jarosława Bestera z zespołem oraz elity skupionej w orkiestrze Młoda Polska Filharmonia z solistką Sonig Tchakerian.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://festiwalwss.pl/program/
Bilety są do nabycia w kasach Puławskeigo Ośrodka Kultury Dom Chemika przy ul. Wojska Polskiego 4

Ceny biletów:

* 15 zł na wszystkie wydarzenia w sali POK
* przy zakupie co najmniej 3 biletów na różne koncerty przez jedną osobę - cena jednego bietu wynosi 10 zł
* Koncerty w Klubie  Muzycznym Smok i kościele św. Brata Alberta - wstęp wolny
* Akredytowani dziennikarze - wstęp wolny na wszystkie koncery
* Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora - wstęp wolny na wszystkie koncerty, po okazaniu odpowiedniego dokumentu.

Wstęp wolny dotyczy miejsc na balkonie, miejsca na parterze będą udostępniane po zamknięciu kas. 
---
 Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

2014-09-29
Szanowni Państwo, w ostatni wrześniowy weekend ( 26-28.09.2014)  budynek schroniska zatętnił życiem za sprawą licznej grupy uczestników szóstej rundy tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajdowe emocje towarzyszyły nam już w zeszłym roku, jednak miał on mniejszy prestiż. Tym razem był on jednym z etapów walki o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski. Startowało w nim 75 załóg. Na listach startowych nie zabrakło także dziewięciu ekip z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Tegoroczna impreza liczyła dwa etapy. Pierwszy z nich miał siedem odcinków specjalnych o długości 75 km. Drugi składał się z sześciu odcinków - 90 km. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Puławach, ale odwiedzili również Garbów, Dys, Kurów, Rogów, Urzędów oraz Wilków. 

Wszystkich zainteresowanych rajdowymi emocjami zapraszamy do obejrzenia Prologu, który miał miejsce w piątek od godz. 19.00 i został rozegrany w samym sercu Puław- w rejonie ulic Centralnej i Piłsudskiego. Przed zawodnikami pozostała jeszcze jedna impreza podczas tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski. Zakończy je Rajd Dolnośląski z bazą w Polanicy - Zdroju, który odbędzie się w połowie października. 
---
8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

2014-08-10
Szanowni Państwo Dziś dobiega końca kolejna, bo już 8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu. Rozpoczął się on 2 sierpnia i trwa do dzisiaj a więc 10 sierpnia. W tym to właśnie roku festiwal przeszedł niebywałą metamorfozę, podczas której to zyskał nową, minimalistyczną szatę graficzną autorstwa Zuzanny Rogatty. Warto wspomnieć również, że otrzymał on miano najlepszego produktu turystycznego National Geographic Traveler. To jednak nie koniec innowacji, jakie czekają na festiwalu. Po raz pierwszy w tym roku przygotowano również ofertę dla najmłodszych. Podczas jego trwania Magiczne Ogrody - rodzinny park tematyczny w Janowcu stal się ważnym ogniwem święta kina. Tam właśnie miała miejsce zabawa pod hasłem  " Poszukiwania Rodzinnego Skarbu. Festiwal DWA BRZEGI jest wydarzeniem kulturalnym prezentującym cenne filmy polskie i zagraniczne, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. Nie brakuje podczas jego trwania możliwości obcowania z przeróżnymi spektaklami, wystawami i wydarzeniami z innych dziedzin. Impreza ta daje zwykłemu śmiertelnikowi możliwość nieformalnych kontaktów z artystami. Adresatami festiwalu są wszyscy ci, którzy chcą oderwać się od świata komercji. Dla nich właśnie stworzony jest program, zapewniający kontakt z kinem - a więc reżyserem czy aktorem. Istotną częścią odbywającego się festiwalu w Kazimierzu, Janowcu jak i urokliwym Mięćmierzu jest prezentacja dorobku lokalnych artystów i prezentacja dziedzictwa kulturowego Kazimierza Dolnego. To właśnie podczas jego trwania mają oni okazję zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców. Ma on również za zadanie poszerzyć polską ofertę filmową, ponieważ dzięki współpracy z innymi festiwalami takimi jak chociażby w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie - istnieje możliwość obejrzenia produkcji, których na próżno szukać w polskich kinach.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Jan Troell - mistrz kina realistycznego, szwedzki reżyser, scenarzysta i autor zdjęć. Uznawany jest on obok Bergmana i Bo Widerberga za jednego z trzech największych szwedzkich reżyserów. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję festiwalu i zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach !
---
Letnie Koncerty Organowe

Letnie Koncerty Organowe

2014-07-11
5 lipca rozpoczął się koncertem Juliana Gembalskiego cykl 8 koncertów organowych organizowanych w ramach Letnich Koncertów Organowych. Do niedawna nosiły one jeszcze nazwę Letnich Wieczorów Muzycznych. Tegoroczna impreza jest już 29 edycją, podczas której kazimierska fara zamienia się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 19.30 w prawdziwą filharmonię.  Organizatorzy, a więc Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kazimierska Fara oraz Urząd Miasta Kazimierz Dolny zapraszają na koncerty organowe w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Kierownikiem artystycznym jest prof. Roman Perucki a koncerty poprowadzi Jan Popis oraz Pawel Kasjan. 

Program Letnich Koncertów Organowych

5 lipca sobota godz. 19:30
Julian Gembalski - organy
Prowadzenie: Jan Popis


12 lipca sobota godz. 19:30

Hanna Dys - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

19 lipca sobota godz. 19:30

Gianfranco Nicoletti (Włochy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

26 lipca sobota godz. 19:30
Maciej Zakrzewski - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

2 sierpnia sobota godz. 19:30

Dan Lönnqvist (Finlandia) - organy
Urszula Mizia - wiolonczela
Prowadzenie: Paweł Kasjan

9 sierpnia sobota godz. 19:30

Michal Novenko (Czechy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

16 sierpnia sobota godz. 19:30
 Krzysztof Urbaniak - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 23 sierpnia sobota godz. 19:30
 Federica Iannella (Włochy) - organy
 Silvio Celeghin (Włochy) - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 

Wszystkich miłośników muzyki organowej zapraszmy do udziału w trwajacej już 29 edycji imprezy. 

Letnie Koncerty Organowe
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach