Strona główna » Aktualności » strona: 8

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Nadchodzące imprezy kulturalne i atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy 2015

Nadchodzące imprezy kulturalne i atrakcje turystyczne w Puławach i okolicy 2015

2015-01-24
Wraz z nowym rokiem serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Bliskie sąsiedztwo stoków narciarskich sprawia, że mają Państwo okazję cieszyć się urokami białego szaleństwa. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekaja nie tylko w mieście ale i okolicy. Organizatorzy imprez dołożyli wszelkich starań, by wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Więcej informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych znajdą Państwo w kalendarium dostępnym pod adresem: http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_01/21026_fileot.pdf

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
---
Święta Bożego Narodzenia 2014

Święta Bożego Narodzenia 2014

2014-12-22
---
Sezon narciarski 2014/2015

Sezon narciarski 2014/2015

2014-12-14
W okolicy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach, ruszyły już pierwsze wyciągi. Od 29 listopada funkcjonuje ten usytuowany w Rąblowie ( 20 km od schroniska), gdzie na narciarzy czekają trasy o długości 120 i 160 m. Od 3 grudnia szusować można w Kazimierzu Dolnym ( 12 km od schroniska) na trasie 590 m. Na pobliskim stoku narciarskim usytuowanym w Parchatce ( 2 km od schroniska) trwa naśnieżanie. Wkrótce również otwarcie sezonu a wraz z nim nowe trasy do nauki jazdy oraz aż 940 m tras narciarskich. 

Wszystkich amatorów białego szaleństwa zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Do dyspozycji gości pokoje z łazienkami, umywalkami oraz wieloosobowe w atrakcyjnych cenach. 

Szczegółowe informacje pod numerem tel: 81 886 33 67 - RECEPCJA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
---
WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

WSZYSTKIE STRONY ŚWIATA

2014-11-14
7 listopada rozpoczęła się piąta edycja Puławskiego Festiwalu Muzycznego Wszystkie Strony Świata, która potrwa do 15 listopada. W tym roku w programie znalazła się klasyka, jazz, muzyka etniczna, hardrock i muzyka alternatywna. Wysoki poziom artystyczny festiwalu zapewnia obecność Balanescu Quartet, Anny Serafińskiej, Jarosława Bestera z zespołem oraz elity skupionej w orkiestrze Młoda Polska Filharmonia z solistką Sonig Tchakerian.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://festiwalwss.pl/program/
Bilety są do nabycia w kasach Puławskeigo Ośrodka Kultury Dom Chemika przy ul. Wojska Polskiego 4

Ceny biletów:

* 15 zł na wszystkie wydarzenia w sali POK
* przy zakupie co najmniej 3 biletów na różne koncerty przez jedną osobę - cena jednego bietu wynosi 10 zł
* Koncerty w Klubie  Muzycznym Smok i kościele św. Brata Alberta - wstęp wolny
* Akredytowani dziennikarze - wstęp wolny na wszystkie koncery
* Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora - wstęp wolny na wszystkie koncerty, po okazaniu odpowiedniego dokumentu.

Wstęp wolny dotyczy miejsc na balkonie, miejsca na parterze będą udostępniane po zamknięciu kas. 
---
 Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

Rajd Nadwiślański 2014 o Mistrzostwo Polski

2014-09-29
Szanowni Państwo, w ostatni wrześniowy weekend ( 26-28.09.2014)  budynek schroniska zatętnił życiem za sprawą licznej grupy uczestników szóstej rundy tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajdowe emocje towarzyszyły nam już w zeszłym roku, jednak miał on mniejszy prestiż. Tym razem był on jednym z etapów walki o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski. Startowało w nim 75 załóg. Na listach startowych nie zabrakło także dziewięciu ekip z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Tegoroczna impreza liczyła dwa etapy. Pierwszy z nich miał siedem odcinków specjalnych o długości 75 km. Drugi składał się z sześciu odcinków - 90 km. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Puławach, ale odwiedzili również Garbów, Dys, Kurów, Rogów, Urzędów oraz Wilków. 

Wszystkich zainteresowanych rajdowymi emocjami zapraszamy do obejrzenia Prologu, który miał miejsce w piątek od godz. 19.00 i został rozegrany w samym sercu Puław- w rejonie ulic Centralnej i Piłsudskiego. Przed zawodnikami pozostała jeszcze jedna impreza podczas tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Polski. Zakończy je Rajd Dolnośląski z bazą w Polanicy - Zdroju, który odbędzie się w połowie października. 
---
8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi - Kazimierz Dolny - Janowiec n/ Wisłą

2014-08-10
Szanowni Państwo Dziś dobiega końca kolejna, bo już 8 edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu. Rozpoczął się on 2 sierpnia i trwa do dzisiaj a więc 10 sierpnia. W tym to właśnie roku festiwal przeszedł niebywałą metamorfozę, podczas której to zyskał nową, minimalistyczną szatę graficzną autorstwa Zuzanny Rogatty. Warto wspomnieć również, że otrzymał on miano najlepszego produktu turystycznego National Geographic Traveler. To jednak nie koniec innowacji, jakie czekają na festiwalu. Po raz pierwszy w tym roku przygotowano również ofertę dla najmłodszych. Podczas jego trwania Magiczne Ogrody - rodzinny park tematyczny w Janowcu stal się ważnym ogniwem święta kina. Tam właśnie miała miejsce zabawa pod hasłem  " Poszukiwania Rodzinnego Skarbu. Festiwal DWA BRZEGI jest wydarzeniem kulturalnym prezentującym cenne filmy polskie i zagraniczne, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii. Nie brakuje podczas jego trwania możliwości obcowania z przeróżnymi spektaklami, wystawami i wydarzeniami z innych dziedzin. Impreza ta daje zwykłemu śmiertelnikowi możliwość nieformalnych kontaktów z artystami. Adresatami festiwalu są wszyscy ci, którzy chcą oderwać się od świata komercji. Dla nich właśnie stworzony jest program, zapewniający kontakt z kinem - a więc reżyserem czy aktorem. Istotną częścią odbywającego się festiwalu w Kazimierzu, Janowcu jak i urokliwym Mięćmierzu jest prezentacja dorobku lokalnych artystów i prezentacja dziedzictwa kulturowego Kazimierza Dolnego. To właśnie podczas jego trwania mają oni okazję zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców. Ma on również za zadanie poszerzyć polską ofertę filmową, ponieważ dzięki współpracy z innymi festiwalami takimi jak chociażby w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie - istnieje możliwość obejrzenia produkcji, których na próżno szukać w polskich kinach.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Jan Troell - mistrz kina realistycznego, szwedzki reżyser, scenarzysta i autor zdjęć. Uznawany jest on obok Bergmana i Bo Widerberga za jednego z trzech największych szwedzkich reżyserów. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję festiwalu i zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach !
---
Letnie Koncerty Organowe

Letnie Koncerty Organowe

2014-07-11
5 lipca rozpoczął się koncertem Juliana Gembalskiego cykl 8 koncertów organowych organizowanych w ramach Letnich Koncertów Organowych. Do niedawna nosiły one jeszcze nazwę Letnich Wieczorów Muzycznych. Tegoroczna impreza jest już 29 edycją, podczas której kazimierska fara zamienia się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 19.30 w prawdziwą filharmonię.  Organizatorzy, a więc Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja Apostoła, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kazimierska Fara oraz Urząd Miasta Kazimierz Dolny zapraszają na koncerty organowe w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów. Kierownikiem artystycznym jest prof. Roman Perucki a koncerty poprowadzi Jan Popis oraz Pawel Kasjan. 

Program Letnich Koncertów Organowych

5 lipca sobota godz. 19:30
Julian Gembalski - organy
Prowadzenie: Jan Popis


12 lipca sobota godz. 19:30

Hanna Dys - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

19 lipca sobota godz. 19:30

Gianfranco Nicoletti (Włochy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

26 lipca sobota godz. 19:30
Maciej Zakrzewski - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

2 sierpnia sobota godz. 19:30

Dan Lönnqvist (Finlandia) - organy
Urszula Mizia - wiolonczela
Prowadzenie: Paweł Kasjan

9 sierpnia sobota godz. 19:30

Michal Novenko (Czechy) - organy
Prowadzenie: Paweł Kasjan

16 sierpnia sobota godz. 19:30
 Krzysztof Urbaniak - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 23 sierpnia sobota godz. 19:30
 Federica Iannella (Włochy) - organy
 Silvio Celeghin (Włochy) - organy
 Prowadzenie: Jan Popis

 

Wszystkich miłośników muzyki organowej zapraszmy do udziału w trwajacej już 29 edycji imprezy. 

Letnie Koncerty Organowe
---
Puławskie Kino Samochodowe

Puławskie Kino Samochodowe

2014-07-10
W dniach 11- 13 lipca 2014 r. na parkingu przy Parku Naukowo - Technologicznym będą miały miejsce już po raz drugi letnie seanse filmowe. Puławskie Kino Samochodowe, które w ubiegłym roku spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów ponownie otwiera swoje podwoje. Seanse filmowe odbędą się już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę od godz. 21.30.

REPERTUAR II EDYCJI KINA SAMOCHODOWEGO 

Piątek 11.07
Kino Akcji
Amerykański dreszczowiec Alfreda Hitchcocka (1963) - 119 min.
Słaby punkt ( 2007) - 112 min.

Sobota 12.07
Kino polskie
Niespotykanie spokojny człowiek ( 1975) - 56 min. 
Chłopaki nie płaczą ( 2000) - 96 min.

Niedziela 13.07
Kino europejskie
Znikajacy punkt ( 1971) - 98 min.
Nietykalni ( 2011) - 112 min. 

Do dyspozycji amatorów kina przygotowanych na ten czas zostanie 200 miejsc parkingowych oraz taka sama liczba krzeseł dla osób niezmotoryzowanych. 
WSTĘP JEST BEZPŁATNY. 

ZAPRASZAMY
Puławskie Kino Samochodowe
---
44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe

44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe

2014-06-24
W dniach 10 - 20 lipca w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" będzie miała miejsce 44 edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych Puławy 2014, organizowana przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" i Stowarzyszenie Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Kameralnej.  Jest to jedno z najstarszych i wzorcowych przedsięwzięć na skalę międzynarodową, które zainicjowane zostało przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe w 1970 r. w Chodzieży a od 1990 - kontynuowane w Puławach. Podczas tegorocznych Warsztatów Jazzowych swoją obecnością zaszczyci Kevin Mahogany - amerykański wokalista słynący z niskiego głosu. Popularność zawdzięcza on tuzinom albumów oraz setkom koncertów jak również udziałowi w filmie " Kansas City" Roberta Altmana, w którym wcielił siew rolę BIG JOE TURNERA - legendarnego śpiewaka jazzowego. 

Program dydaktyczny Warsztatów uwzględnia standardy przyjęte w IAJE ( International Associationfor Jazz Education) ale ma również swoją specyfikę i priorytety.
Prócz zajęć grupowych i indywidualnych prowadzone są zespoły - big band i combo, wykłady - teoria i historia stylów jazzowych a całodzienne zajęcia wieńczą koncerty i jam sessions. 

Kadra " Warsztatów Jazzowych" złożona jest z wielu wybitnych polskich i zagranicznych artystów jazzowych, którzy są leaderami zespołów, kompozytorami, solistami o renomie międzynarodowej i wyróżniają się profesjonalnym przygotowaniem pedagogicznym. 


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Puław i do skorzystania z oferty noclegowej schroniska.
44 Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe
---
Puławskie Targi Turystyczne

Puławskie Targi Turystyczne

2014-06-19
Szanowni Państwo za nami pierwsza edycja Puławskich Targów Turystycznych organizowanych przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Centrum Informacji Turystycznej w Puławach. Impreza ta odbyła się 7 czerwca 2014 r. ( sobota) w godzinach od 11 do 16 na Skwerze Niepodległości i wzięło w niej udział 12 wystawców. Wśród nich także Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. Nie zabrakło również przedstawicieli hoteli, firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych oraz spływów kajakowych po Wiśle i Wieprzu. Impreza ta miała za zadnie odkryć atrakcje turystyczne miasta oraz regionu, nie tyle jednak przed turystami, co przed mieszkańcami Puław. W dalszym ciągu bowiem aktualne jest stwierdzenie - " cudze chwalicie, swego nie znacie". Odbywajace się w trakcie sezonu turystycznego targi miały zwrócić uwagę ludzi na te atrakcje, które są w zasięgu ręki oraz zapoznać potencjalnego odbiorcę z działalnością funkcjonującej tu branży turystycznej. Pogoda w tym dniu dopisała toteż mieszkańcy dość licznie przybyli na Skwer Niepodległości. Jak można się domyślić nie zabrakło atrakcyjnych ofert przygotowanych przez organizatorów turystyki oraz upominków dla najmłodszych. Wszystkich tych, którzy nie mięli okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu a jednak chcięliby zobaczyć jak to wszystko wyglądało zapraszamy do odwiedzenia galerii znajdujacej się na stronie schroniska - do zakładki WYDARZENIA.
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach