Strona główna » Aktualności » strona: 5

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019

2019-02-21

Powoli dobiegają końca tegoroczne ferie zimowe. W tym roku podobnie jak było w latach ubiegłych schronisko stało się miejscem pobytu dla harcerskiej braci. Jako pierwsi swoją obecnością zaszczycili nas harcerze z 423 Szczepu WDHiGZ „Dąbrowa” im. prof. hm. Aleksandra Kamińskiego, którzy spędzili u nas kilka niezwykle aktywnych dni. Zwieńczeniem ich pobytu u nas było przygotowane podziękowanie dla całego personelu schroniska, za które serdecznie dziękujemy.

Warszawscy harcerze byli pierwszą, ale nie ostatnią grupą podczas tegorocznych ferii. Prócz nich zaledwie kilka dni późnej zawitali do nas kolejni. Tym razem przyjechali oni z Lublina i Rzeszowa. Choć pogoda nie dopisała tak, jakby wszyscy się tego spodziewali to pobyt obu wspomnianych grup i tak wypełniony był do ostatniej minuty. Nie można było mówić o nudzie. 

---
Boże Narodzenie 2018

Boże Narodzenie 2018

2018-12-15
---
Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

2018-10-31

25 października 2018 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach odbyło się spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego. Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. O 10 rano przybyłych gości powitali: pani dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach - Krystyna Tomczyk oraz pan Jerzy Surma – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie. Spotkanie swoją obecnością uświetnili najznamienitsi goście tacy jak pan Wiesław Sarlej i pan Marian Kurzyna – członkowie ZG Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Pierwszy z panów zaprezentował referat nt. Szkolnych Schronisk Młodzieżowych i ich rodowodu, podczas gdy drugi mówił o roli SSM w procesiee edukacyjnym szkoły. Po przerwie głos zabrała pani Krystyna Tomczyk – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach mówiąc o roli wychowawczej schronisk, bazując na przykładzie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Oświatowym, znajdującym się na terenie schroniska, podczas której uczestnicy usłyszeli o działalności pracowni muzealnej z ust nauczyciela – bibiotekarza, pani Danuty Kaliszczuk. Kilka zdjęć z tego wydarzenia w galerii. 

 

---
18 Powiatowy Dzień Kultury

18 Powiatowy Dzień Kultury

2018-09-27
---
Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

2018-07-26
---
Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

2018-07-25

Pozostając nadal w muzycznym klimacie chcemy zaprezentować Państwu niezwykłego człowieka, którego mieliśmy przyjemność gościć w schronisku. Podczas swojego pobytu u nas zaprezentował on niecodzienną umiejętność, jaką jest gra na cymbałach strunowych. Więcej o tym intrygującym instrumencie i naszym gościu mogą Państwo dowiedzieć się oglądając poniższy materiał filmowy. Serdecznie zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=G1GwLeElAY0

---
Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

2018-07-11

Od 2010 roku, w  kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach  w każdy wakacyjny poniedziałek odbywają się koncerty organowe w wykonaniu najznakomitszych organistów - wirtuozów z Polski i zagranicy. W tym roku, 2 lipca rozpoczęła się już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty zaczynają się o godz. 19 a wstęp na nie jest bezpłatny. Szczegółowy program tego wydarzenia znajdą Państwo tutaj

Organizatorami tego wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W każdą wakacyjną sobotę natomiast odbywa się Kazimierski Festiwal Organowy, który od blisko 40 lat zapisał się w kalendarzu wakacyjnych imprez kulturowych tego miasta. Koncerty rozpoczynają się o 19.30. Wstęp na nie podobnie jak i na te organizowane w Puławach jest bezpłatny. 

Więcej informacji o Kazimierskim Festiwalu Organowym znajdą Państwo tutaj

Serdecznie zapraszamy

---
Ochrona Danych Osobowych

Ochrona Danych Osobowych

2018-05-25

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym z siedzibą w Puławach tel. 818863367, adres e-mail: recepcja@ssmpulawy.pl


Inspektorem Ochrony Danych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym jest ROBERT GOSTKOWSKI, adres e-mail: igd@pcrk.pulawy

---
ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

2018-05-16

W oparciu o przepisy art. 47a ust. 1 pkt 1 i ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. Z 2017 r. poz. 2101) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów ( Dz. U. Z 2012 r. poz. 125) w związku z koniecznością weryfikacji, aktualizacji i dostosowania numeracji porządkowej nieruchomości do aktualnie obowiązujących przepisów, Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Puławach, zlokalizowanemu przy ulicy Włostowickiej 27 przypisany został numer porządkowy – ul. Włostowicka 25.

---
WIELKANOC 2018

WIELKANOC 2018

2018-04-02
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach