Strona główna » Aktualności » strona: 6

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Ferie zimowe w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

Ferie zimowe w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

2017-02-11

Rozpoczęła się właśnie czwarta tura ferii zimowych. W czasie trwania trzech poprzednich mięliśmy przyjemność gościć w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach harcerzy z hufców w Kielcach, Lublinie i Radomiu oraz Klub Turystyczny z Jastkowa. Przed nami ostatnia tura ferii zimowych, podczas której schronisko ponownie wypełni się gwarem dzieci i młodzieży. Już lada dzień zawitają do nas maluchy z rodzinnej świetlicy w Piasecznie a zaraz za nimi kolejne zastępy harcerzy z Łomianek, Radomia oraz Przysuchy.

Goście przebywający w obiekcie mają możliwość skorzystania z przygotowywanych w kuchni schroniska pysznych, domowych posiłków. Stają także przed możliwością samodzielnego przyrządzenia potraw, co uczy przede wszystkim samodzielności. W wolnym czasie mogą skorzystać ze świetlicy lub jadalni, by realizować zaplanowane zadania.

Jako, że w tym roku zima szczególnie dopisuje wiele z nich swój pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym wiąże z aktywnością sportową. My ze swej strony chcemy bardzo serdecznie wszystkich zaprosić do korzystania ze stoków narciarskich zlokalizowanych w pobliżu schroniska jak również sztucznego lodowiska.

W bezpośrednim sąsiedztwie (zaledwie 2 km od schroniska) znajduje się stok narciarski w Parchatce, z parkingiem mogącym pomieścić 200 -300 samochodów oraz kilkoma trasami o łatwym stopniu trudności. Już w najbliższą niedzielę, a więc 12 lutego 2017 r. odbędą się tam Mistrzostwa Województwa Lubelskiego FAMILY CUP, czyli regionalne eliminacje XXII Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które są największą imprezą dla amatorów w Polsce. A jej finał będzie miał miejsce w Czarnej Górze.

Więcej informacji dotyczących stoku narciarskiego w Parchatce znajdą Państwo na: http://www.parchatka.pl

Nieco dalej, bo w Kazimierzu funkcjonuje kolejny obiekt – Stacja Narciarska Kazimierz (http://stacjakazimierz.pl). A tam na miłośników białego szaleństwa czekają cztery trasy o długości: 590 m, 470 m, 250 m i 110 m, Snow Park oraz trasa saneczkowa.

To oczywiście nie jedyne miejsca gdzie można poszusować. Na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w gminie Wąwolnica, wśród lesssowych wąwozów i wzniesień zlokalizowany jest ośrodek narciarsko - snowboardowy w Rąblowie. Więcej informacji na: http://www.nartsport.pl

Od 6 grudnia w mieście funkcjonuje także sztuczne lodowisko przy ul. Hauke Bosaka. Można z niego korzystać od poniedziałku do piątku w godz.: 15 -21, natomiast w soboty, niedziele i podczas ferii zimowych od 10-14. Koszt wejścia na lód to 6 zł ( bilet normalny) i 4 zł (ulgowy) dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów. 2 zł od osoby z kolei zapłacą grupy zorganizowane (od 10 os.) Istnieje również możliwość wypożyczenia pary łyżew (6 zł ) oraz naostrzenia własnych za 10 zł.

Tymczasem wszystkich naszych obecnych jak i przyszłych gości zapraszamy do korzystania z zimowych atrakcji i życzymy miłego pobytu. 

---
Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie 2016

2016-12-20

---
LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych

2016-11-30

25 listopada 2016 r. w Krakowie w Domu Polonii miała miejsce uroczysta konferencja podsumowująca LVI Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w Polsce. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach po raz kolejny nagrodzone zostało złotym wyróżnieniem oraz otrzymało list z uznaniem od Pani Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej. Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Warszawie od 1960 roku. Elementy współzawodnictwa dotyczą działalności w następujących dziedzinach:

  1. działalności dydaktyczno - wychowawczej - oddziaływaniu wychowawczym na młodzież poprzez egzekwowanie przestrzegania regulaminu, kształtowanie poszanowania mienia schroniska.

  2. działalności w zakresie poprawy warunków sanitarno - higienicznych, trosce o czystość pomieszczeń, zaopatrzeniu schroniska w środki umożliwiające utrzymanie porządku i czystości w sanitariatach.

  3. zapewnienia najlepszej jakości usług noclegowych i poza noclegowych takich jak: czystość w pokojach noclegowych, dobrą organizację i wyposażenie kuchni samoobsługowej, pomoc przy organizacji wyżywienia, dobre wyposażenie jadalni, świetlicy oraz pomieszczeń na rowery, zapewnnienie możliwości korzystania z żelazka.

  4. dbałość o estetykę wnętrza obiektu jak również jego najbliższego otoczenia.

  5. zapewnienie właściwej informacji turystyczno - krajoznawczej.

  6. podejmowanie zadań gospodarczych i organizacyjnych - pomoc przebywajacej w schronisku młodzieży w organizowaniu zwiedzania okolicy.

Przy ocenie działalności schronisk uwzględniane są obiektywne warunki pracy placówek a więc jego wielkość, stan techniczny budynku i pomieszczeń gospodarczych, stan zaplecza sanitarno - higienicznego, liczbę personelu i lokalizację.

---
Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016

Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016

2016-07-07
W dniach 27-28 sierpnia w Kazimierzu Dolnym odbędą się Dożynki Powiatowe. Na te dni, Starosta Puławski wspólnie z Burmistrzem Kazimierza Dolnego, zaplanowali wiele interesujących wydarzeń – m.in. zawody sportowo-pożarnicze OSP, tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne. 
Serdecznie zapraszamy.
Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016
---
Nowa atrakcja w Kazimierzu Dolnym - Park Rozrywki

Nowa atrakcja w Kazimierzu Dolnym - Park Rozrywki

2016-04-16
Szanowni Państwo, W Kazimierzu Dolnym w Zespole Szkół im. J. Koszyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9 zlokalizowany jest Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat". Jest to inwestycja, która powstała w ramach projektu "EUROszanasa dla Lubelszczyzny - budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów - Puławy - Kazimierz Dolny".  Park ten jest interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki - miejscem, gdzie każdy bez względu na wiek stanie się odkrywcą. 

Jest to nowoczesna oferta edukacyna i rekreacyjna, przeznaczona dla uczniów różnych typów szkół, dzieci, dorosłych, turystów oraz mieszkańców. 

To tutaj splata się zabawa z nauką a fizyka przestaje być tylko trudnym przedmiotem. Dzieki eksponatom w Parku Rozrywki, każdy może poznać prawa przyrody poprzez bezpośrednie doświadczenia. Zyskujemy niepowtarzalną okazję wywołania wiru wodnego, poznania jak działa na człowieka prąd elektryczny czy nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego. To jednak tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na zwiedzających. 

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek - nieczynne
Od wtorku do niedzieli
10 - 18

CENY BILETÓW

ULGOWY - 6 zł (po okazaniu legitymacji szkolnej, studenckiej lub emeryckiej)
NORMALNY - 10 zł
RODZINNY - 20 zł

WIĘCEJ INFORMACJI tel. 510 765 066
WWW.KOSZYC.KAZIMIERZ-DOLNY.PL
WWW.EURO-SZANSA.PL
---
Wielkanoc 2016

Wielkanoc 2016

2016-03-21
---
ZMIANA CENNIKA USŁUG W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W PUŁAWACH

ZMIANA CENNIKA USŁUG W SZKOLNYM SCHRONISKU MŁODZIEŻOWYM W PUŁAWACH

2016-01-15
Szanowni Państwo, Informujemy, że z dniem 1 lutego 2016 roku nastąpi zmiana cen usług świadczonych przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. Ulegną zmianie ceny noclegów oraz wyżywienia.Szczegółowy cennik już dziś dostępny jest na stronie schroniska. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
---
Wesołych Świąt ! - Boże Narodzenie 2015 r.

Wesołych Świąt ! - Boże Narodzenie 2015 r.

2015-12-23
---
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej

2015-10-15
Szanowni Państwo Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty noclegowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach.  Lokalizacja to nasz największy atut. Schronisko położone jest w samym sercu słynnego z walorów krajoznawczo - turystycznych " TROJKĄTA LUBELSKIEGO" ( Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów).  
To idealne miejsce miejsce na wypoczynek turystyczny dla grup młodzieży oraz osób indywidualnych. Dysponujemy 120 miejscami noclegowymi - w pokojach wieloosobowych oraz 1,2 i 3 os. z umywalkami i łazienkami.  Do dyspozycji gości świetlica z telewizorem, stół do ping - ponga, kuchnia samoobsługowa oraz wi fi. Teren schroniska jest ogrodzony, oświetlony, monitorowany, z dużym bezpłatnym parkingiem oraz miejscem na ognisko. 
ZAPRASZMY SZKOŁY I GRUPY ZORGANIZOWANE NA KOLONIE I ZIMOWISKA. OFERUJEMY ATRAKCYJNE CENY DLA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  AKADEMICKIEJ ORAZ NAUCZYCIELI.  Zachęcamy do odwiedzenia okolicznych miejscowości w tym Czarnolasu, Zwolenia, Lublina oraz Kozłówki.  Na najamłodszych czeka wiele atrakcji. Zachęcamy do odwiedzenia Obserwatorium Astronomicznego w Puławach oraz miejsc jedynych w swoim rodzaju, których nie znajdą nigdzie więcej: Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu Kuźni i Parku Edukacujno - Rekreacyjnego - Owadolandia w Wojciechowie  Farmy Iluzji w Mościskach.  Wraz z nadejsciem zimy zapraszamy do skorzystania z oferty pobliskich stoków narciarskich: w Rąblowie, Kazimierzu Dolnym oraz Parchatce ( zaledwie 2 km od schroniska !) 
---
Kino samochodowe w Puławach - III edycja

Kino samochodowe w Puławach - III edycja

2015-07-17
Już dziś po raz trzeci (od 17 - 19 lipca 2015 ) mieszkańcy Puław, okolicznych miejscowości oraz goście zyskają możliwość udziału w dośc nietypowych seansach filmowych - w kinie samochodowym. Trend ten dotarł do Europy ze Stanów Zjednoczonych i zaskarbił sobie sympatię wśród wielu amatorów kina. Puławy to jedno z nielicznych miejsc, które dysponuje warunkami do zorganizowania takiego przedsięwzięcia - ze względu na duży parking oraz wystarczającą odległość od zabudowań. Seansy odbywają się na parkingu przy Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym ( przy ul. Mościckiego 1) i trwają od 21. 30 do późnych godzin nocnych. Jednorazowo parking może pomieścić ok. 2000 aut. Nie zapomniano także o widzach niezmotoryzowanych, dla których przygotowano miejsca siedzące. Na teren parkingu można dojechać i wrócić korzystając z usług taksówkarzy. Przygotowali oni dla swoich klientów atrakcyjne rabaty. 

W tym roku seansy filmowe zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: 

Piątek (17 lipca). Z nutą dreszczyku:

Kod nieśmiertelności, reż.: Duncan Jones

Labirynt, reż.: Denis Villeneuve

Sobota (18 lipca). Na fali emocji:

Iluzja, reż.: Louis Leterrier

Angielska robota, reż.: Roger Donaldson

Niedziela (19 lipca). Podróżując w czasie:

Królowie lata, reż.: Jordan Vogt-Roberts

O północy w Paryżu, reż.: Woody Allen

ZAPRASZAMY. 
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach