Strona główna » Aktualności

Aktualności

Najnowsze informacje związane z Schroniskiem, Puławami oraz turystyką w regionie.
Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

Spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego

2018-10-31

25 października 2018 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach odbyło się spotkanie szkoleniowe dyrektorów/ kierowników SSM z terenu województwa lubelskiego. Organizatorami spotkania było Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach. O 10 rano przybyłych gości powitali: pani dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach - Krystyna Tomczyk oraz pan Jerzy Surma – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie. Spotkanie swoją obecnością uświetnili najznamienitsi goście tacy jak pan Wiesław Sarlej i pan Marian Kurzyna – członkowie ZG Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Pierwszy z panów zaprezentował referat nt. Szkolnych Schronisk Młodzieżowych i ich rodowodu, podczas gdy drugi mówił o roli SSM w procesiee edukacyjnym szkoły. Po przerwie głos zabrała pani Krystyna Tomczyk – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach mówiąc o roli wychowawczej schronisk, bazując na przykładzie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Puławach. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Oświatowym, znajdującym się na terenie schroniska, podczas której uczestnicy usłyszeli o działalności pracowni muzealnej z ust nauczyciela – bibiotekarza, pani Danuty Kaliszczuk. Kilka zdjęć z tego wydarzenia w galerii. 

 

---
18 Powiatowy Dzień Kultury

18 Powiatowy Dzień Kultury

2018-09-27
---
Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

Dożynki Powiatowe - Nałęczów 2018

2018-07-26
---
Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

Niecodzienny gość w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Puławach

2018-07-25

Pozostając nadal w muzycznym klimacie chcemy zaprezentować Państwu niezwykłego człowieka, którego mieliśmy przyjemność gościć w schronisku. Podczas swojego pobytu u nas zaprezentował on niecodzienną umiejętność, jaką jest gra na cymbałach strunowych. Więcej o tym intrygującym instrumencie i naszym gościu mogą Państwo dowiedzieć się oglądając poniższy materiał filmowy. Serdecznie zapraszamy.

https://www.youtube.com/watch?v=G1GwLeElAY0

---
Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

Koncerty organowe w Puławach i Kazimierzu Dolnym

2018-07-11

Od 2010 roku, w  kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach  w każdy wakacyjny poniedziałek odbywają się koncerty organowe w wykonaniu najznakomitszych organistów - wirtuozów z Polski i zagranicy. W tym roku, 2 lipca rozpoczęła się już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. Koncerty zaczynają się o godz. 19 a wstęp na nie jest bezpłatny. Szczegółowy program tego wydarzenia znajdą Państwo tutaj

Organizatorami tego wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W każdą wakacyjną sobotę natomiast odbywa się Kazimierski Festiwal Organowy, który od blisko 40 lat zapisał się w kalendarzu wakacyjnych imprez kulturowych tego miasta. Koncerty rozpoczynają się o 19.30. Wstęp na nie podobnie jak i na te organizowane w Puławach jest bezpłatny. 

Więcej informacji o Kazimierskim Festiwalu Organowym znajdą Państwo tutaj

Serdecznie zapraszamy

---
Ochrona Danych Osobowych

Ochrona Danych Osobowych

2018-05-25

Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym z siedzibą w Puławach tel. 818863367, adres e-mail: recepcja@ssmpulawy.pl


Inspektorem Ochrony Danych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym jest ROBERT GOSTKOWSKI, adres e-mail: igd@pcrk.pulawy

---
ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

ZMIANA DANYCH ADRESOWYCH SCHRONISKA

2018-05-16

W oparciu o przepisy art. 47a ust. 1 pkt 1 i ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo Geodezyjne i Kartograficzne ( tekst jednolity Dz. U. Z 2017 r. poz. 2101) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 stycznia 2012 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów ( Dz. U. Z 2012 r. poz. 125) w związku z koniecznością weryfikacji, aktualizacji i dostosowania numeracji porządkowej nieruchomości do aktualnie obowiązujących przepisów, Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Puławach, zlokalizowanemu przy ulicy Włostowickiej 27 przypisany został numer porządkowy – ul. Włostowicka 25.

---
WIELKANOC 2018

WIELKANOC 2018

2018-04-02
---
Nietypowa atrakcja - grodzisko Żmijowiska

Nietypowa atrakcja - grodzisko Żmijowiska

2018-03-18

Sezon zbliża się wielkimi krokami a to oznacza, że już niebawem schronisko tętnić będzie życiem. Z doświadczenia wiemy, że wielu nauczycieli organizując samodzielnie wycieczkę zadaje sobie pytanie o to - co powinni uwzględnić w programie. Największą popularnością cieszą się atrakcje typowe dla trójkąta turystycznego ( Puławy - Kazimierz Dolny - Nałęczów), a od pewnego czasu i Janowca, które ze względu na mnóstwo muzeów, nie zawsze są interesujące dla młodzieży. Pomyśleliśmy zatem, że warto było by co nieco je zmodyfikować i wprowadzić takie miejsca, które zaintrygują młodego człowieka, zachęcą do samodzielnego poszukiwania informacji a przede wszystkim na długo pozostaną w jego pamięci. Jednym z takich miejsc z całą pewnością są Żmijowiska, oddalone o 16 km od Kazimierza Dolnego. Można je samodzielnie zwiedzać przez cały rok, o każdej porze dnia a wstęp na teren tego oryginalnego muzeum jest bezpłatny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.zmijowiska.pl

---
Boże Narodzenie 2017

Boże Narodzenie 2017

2017-12-16
---
Przejdź do strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
cms83 © 2011 Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Puławach